Jakie drzwi do garderoby – czy drzwi przesuwne są najlepsze?

Jakie drzwi do garderoby – czy drzwi przesuwne są najlepsze?

12.04.2022

Urządzasz sypialnię i zastanawiasz się, na jakie drzwi do garderoby się zdecydować? Najczęściej wybierane warianty to drzwi przesuwne, a także te składane. Przeczytaj artykuł i sprawdź, który system będzie dla ciebie najlepszy!

Od tego, jakie drzwi do garderoby zamontujesz, zależy w dużej mierze, czy pomieszczenie będzie funkcjonalne. Spośród jakich wariantów możesz wybrać? Czym różnią się drzwi przesuwne od składanych? Jeśli chcesz wydzielić pomieszczenie na ubrania, musisz wiedzieć, jakie drzwi wybrać. Ułatwiamy zadanie!

>>Zobacz też: Jakie drzwi do piwnicy a jakie do kotłowni? Charakterystyka

Drzwi przesuwne – najpopularniejszy wybór

Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się przesuwne drzwi do szafy, dzięki którym można zaoszczędzić nieco miejsca. Jakie mają cechy?

  1. Wyglądają bardzo nowocześnie, elegancko i można je zamontować nawet w niedużych wnętrzach.
  2. Przed ich montażem musisz wygospodarować wystarczająco dużo miejsca na ścianie – odsunięte skrzydła muszą gdzieś się przesuwać.
  3. Zabudowa tego systemu nie jest skomplikowana. Drzwi poruszają się po prowadnicach, które montowane są zazwyczaj na podłodze i pod sufitem.

Dostępne są różne rodzaje drzwi przesuwnych:

  • podwieszane;
  • narożne;
  • produkowane na wymiar.

>>Zobacz też: Jakie drzwi do pokoju? Sprawdź, jak wybrać drzwi wewnętrzne

System drzwi przesuwnych – jakie wykonanie?

Systemy przesuwnych drzwi najczęściej wykonane są ze stali lub z aluminium. Jakie drzwi do garderoby to budżetowa opcja? Systemy stalowe są najtańszym rozwiązaniem i mają wysoką jakość, jednak okazują się zdecydowanie głośniejsze od systemu aluminiowego. Montaż drzwi wykonanych z aluminium jest łatwiejszy i można go przeprowadzić we wnętrzach wyższych niż standardowe. Popularne stają się także systemy pokryte szkłem, które nadają industrialnego charakteru, choć wymagają utrzymywania stałego porządku w garderobie. Coraz częściej spotyka się także drewniane skrzydła dekorowane lustrem lub fototapetą.

>>Zobacz też: Jakie drzwi do jasnej podłogi? Kolor drzwi ma znaczenie!

Drzwi składane – funkcjonalna aranżacja garderoby w twojej sypialni

Funkcjonalność pomieszczenia można także zachować dzięki składanym drzwiom, które są ciekawą alternatywą dla systemu przesuwnego. Bardzo dobrze sprawdzają się we wnękach węższych niż 90 centymetrów. Zapewniają swobodny dostęp do garderoby i nie zajmują dużej powierzchni. Dzięki temu możesz zamontować je nawet w mniejszych pomieszczeniach. Pamiętaj tylko, by nie były zbyt wąskie.

>>Zobacz też: Jakie drzwi do kuchni sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy!

Jakie drzwi do garderoby? Ciekawe propozycje w ofercie Barański Drzwi

Jakie drzwi do garderoby wybrać? Zapoznaj się z ofertą firmy Barański Drzwi, która oprócz standardowych projektów skrzydeł drzwiowych oferuje systemy przesuwne klasyczne i loftowe oraz ukryte Discreet. Spośród wielu ciekawych modeli warto polecić drzwi Vertical D.1 z linii Vertical. Ten model wyróżnia się pionową stylizacją. Możesz połączyć je z czarnym przeszkleniem i zyskać niesamowity wystrój. Lepsze będzie głębokie frezowanie? Sprawdź linię Baron, a zwłaszcza model Baron C.1, który dopasuje się zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych pomieszczeń. Jeśli zaś cenisz sobie minimalizm, wybierz model Barcelona B.22 z linii Barcelona.

>>Zobacz też: Jakie drzwi między garażem a domem powinieneś wybrać?

Teraz już wiesz, jakie drzwi do garderoby są najpopularniejsze. Przy wyborze kieruj się przede wszystkim układem pomieszczenia i pamiętaj, że drzwi muszą być funkcjonalne, abyś mógł swobodnie poruszać po pomieszczeniach.

Podobne porady