FAQ

Drzwi można kupić na terenie całej Polski w wyspecjalizowanych salonach sprzedaży, które współpracują z Barański Drzwi. W punkcie można zobaczyć ekspozycję i sprawdzić jak drzwi prezentują się na żywo. Fachowa obsługa salonu doradzi, przygotuje wycenę, zrobi pomiar, a następnie zamontuje drzwi, kiedy będę już gotowe. Znajdź punkt w Twojej okolicy.(przekierowanie do mapki z punktami)

Autoryzowane punkty partnerskie to salony sprzedaży, które szczególnie polecamy. Wyróżniają się one wysokim poziomem świadczonych usług oraz pięknymi i dużymi ekspozycjami, co umożliwia sprawdzenie najróżniejszych konfiguracji i możliwości na żywo. Posiadają one także doświadczonych montażystów, wyspecjalizowanych w montażu naszych drzwi. W przypadku takich właśnie salonów jesteśmy pewni, że super obsłużą klientów i zapewnią najlepsze doświadczenia.

Czas oczekiwania zależy mocno od rodzaju drzwi, stopnia skomplikowania projektu oraz pory roku (np. na jesieni zazwyczaj wpływa bardzo dużo zamówień na drzwi zewnętrzne Premium i terminy naturalnie się wydłużają). Orientacyjny termin w danym momencie można sprawdzić na naszej stronie głównej. Informacje o aktualnym terminie można także otrzymać w punkcie sprzedaży. Termin wykonania liczony jest od finalnej akceptacji projektu i złożenia ostatecznego zamówienia. Zazwyczaj terminy prezentują się następująco: Premium wewnętrzne: 6-10 tygodni, Premium zewnętrzne: 6-10 tygodni, Smart: 4-6 tygodni, Optimo: 4-6 tygodni.

W pierwszej kolejności montujemy drzwi zewnętrzne. Powinny one być wstawiane dopiero po zakończeniu prac mokrych wewnątrz budynku, czyli po wylaniu posadzki oraz przygotowaniu tynków. W przeciwnym razie istnieje ryzyko utraty gwarancji producenta. Od zewnątrz budynku ocieplenie na tym etapie nie jest wymagane. W przypadku drzwi wewnętrznych czekamy z wstawieniem praktycznie do samego końca. Podłogi muszą być już położone, a ściany pomalowane.

Tak oczywiście. Jeśli klient życzy sobie wizualizację to jak najbardziej ją wykonujemy. Przy projektach niestandardowych, np. przy drzwiach zewnętrznych z dostawkami jest to wręcz obowiązkowe.

W marce Barański Drzwi Premium zewnętrzne robimy drzwi idealnie dopasowane pod klienta. Wystarczy nam szkic na kartce papieru i działamy. Jesteśmy otwarci na nowe, ciekawe realizacje i nie boimy się ambitnych projektów.😊

Dla drzwi okleinowanych (marki Optimo oraz Smart) posiadamy przygotowane wzorniki folii. Nie ma możliwości wybrania innych oklein niż właśnie te oferowane. Dla drzwi lakierowanych opcji jest znacznie więcej. W standardzie oferujemy szereg lazur, czyli kolorów w odcieniach drewna. Dodatkowo jednak możemy drzwi pomalować w dowolnym kolorze standardowej palety RAL, a jest ich aż 215. Wzorniki folii oraz wybarwień lazur dostępne są w punktach sprzedaży.

Charakterystykę konstrukcji oraz detale wykończenia, rozpozna każdy dobry fachowiec. Dodatkowo jednak przy każdych drzwiach na krawędzi skrzydła od strony zamka umieszczamy logotyp naszej firmy. Ponadto drzwi zewnętrzne wyposażone w klamkę standard (Medos Warszawa) posiadają niewielkie wygrawerowane logo w dolnej części szyldu.

Tak, jak najbardziej. Wszystkie nasze drzwi zewnętrzne spełniają warunek uczestnictwa w programie, przez co można otrzymać dofinansowanie na ich zakup. Warunkiem wymaganym przez program jest współczynnik przenikalności cieplnej drzwi poniżej 1,3 W/m2K. Im niej tym lepiej. Nasze „najgorsze” drzwi mają ten współczynnik na poziomie 1,1 W/ m2K, a „najlepsze” nawet „0,54 W/ m2K. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie Programu. (https://czystepowietrze.gov.pl/)

Aby utrzymać ciepło w domu to poza drzwiami o niskim współczynniku przenikalności konieczne jest także zastosowanie „ciepłego montażu”, który eliminuje ryzyko powstawania mostów termicznych, przez które ucieka ciepło. Ciepły montaż polega na zastosowaniu 3 warstw izolacyjnych na łączeniu drzwi ze ścianą: taśmy paroszczelnej, pianki montażowej (lub taśmy rozprężnej) oraz taśmy paroprzepuszczalnej. Środkową warstwę stanowi piana montażowa. Jej zadaniem jest izolacja termiczna oraz akustyczna. Pianka traci swoje właściwości na skutek wilgoci. Dlatego należy ją chronić przed wodą i parą wodną. Do tego służy taśma paroszczelna montowana od strony wewnętrznej drzwi. Od zewnątrz drzwi montowana jest natomiast taśma paroprzepuszczalna. Chroni ona przed przenikaniem wody opadowej jednocześnie odprowadzając parę wodną na zewnątrz. Dobrą praktyką ciepłych montaży jest także stosowanie adapteru podprogowego. Taka konstrukcja zabezpiecza drzwi przed przemarzaniem oraz ogranicza straty ciepła.

W przypadku drzwi Premium Zewnętrznych lakierowanych rekomendujemy zestaw pielęgnacyjny firmy Adler, który znajduje się w naszej ofercie. Zestaw zawiera środek czyszczący usuwający brud, środek pielęgnacyjny odświeżający powierzchnię lakierniczą oraz specjalny olej do okuć. Smarowanie zamków oraz zawiasów powinno mieć miejsce raz na 6 miesięcy. W przypadku drzwi Premium Wewnętrznych, Smart oraz Optimo rekomendujemy przecierać je wilgotną szmatką (wyłącznie z wodą). Należy unikać używania produktów „chemii domowej”, gdyż mogą one zniszczyć powierzchnię drzwi.

Okres gwarancji wynosi 24 miesiące od daty zakupu produktu widocznej na fakturze sprzedaży lub na paragonie.

Do sprzedawcy, czyli salonu który sprzedał drzwi i którego dane widnieją na fakturze czy paragonie. Punkt sprzedaży jako nasz partner ustala już z Barański Drzwi na jakim etapie wystąpiła usterka i jaki będzie sposób rozwiązania problemu. Wszelkie informacje o statusie reklamacji udzielać zatem będzie również sprzedawca. Więcej informacji na temat reklamacji znajdziesz w sekcji Reklamacje (link do podstrony reklamacji)