Jakie drzwi do pokoju? Sprawdź, jak wybrać drzwi wewnętrzne

Jakie drzwi do pokoju? Sprawdź, jak wybrać drzwi wewnętrzne

21.03.2022

Drzwi wewnętrzne muszą z jednej strony być funkcjonalne, a z drugiej pasować do wnętrza. Pytanie o to, jakie drzwi do pokoju będą najlepsze, wcale nie jest z kategorii tych banalnych. Sprawdź, z jakim wyzwaniem przyjdzie ci się zmierzyć.

>>Zobacz też: Jak pomalować drzwi wewnętrzne? Renowacja z użyciem farby

Odpowiedź na pytanie, jakie drzwi do pokoju wybrać, zacznij od ustalenia systemu ich otwierania. Oceń, czy powinny otwierać się na zewnątrz, czy do wewnątrz pomieszczenia. Zależy to od wielkości wnętrza oraz tego, czy w pobliżu otworu drzwiowego będą stały duże meble. To jednak nie wszystkie aspekty, na które musisz zwrócić uwagę.

>>Zobacz też: Drzwi do sufitu – co wyróżnia wysokie drzwi wewnętrzne?

Jakie drzwi do pokoju wybrać?

Wybór drzwi zależy w dużej mierze od wykończenia mieszkania. Kolor drzwi wewnętrznych to kwestia gustu klienta, ale od wielu lat prym wiodą białe modele. Wśród klientów uznanie zyskują drzwi drewnopodobne i harmonijkowe oraz produkty przesuwne. Te dwa ostatnie mogą zaoszczędzić w pomieszczeniu dużo miejsca. Dobrze sprawdzą się w łazience, toalecie lub sypialni.

>>Zobacz też: Drzwi ukryte w ścianie – jak wybrać takie drzwi wewnętrzne?

Jakie drzwi do pokoju wybrać, jeśli zależy ci na ich subtelnym wyglądzie? Bardzo modne i stylowe są modele z ukrytą ościeżnicą. Jeżeli zdecydujesz się na montaż drzwi bezprzylgowych, pomieszczenie optycznie się powiększy.

>>Zobacz też: Jak zmierzyć drzwi? Pomiar otworu drzwi wewnętrznych

Przy wyborze drzwi przyjdzie ci się też zmierzyć z dylematem, czy skrzydło ma być pełne, czy przeszklone. Brak przeszklenia dobrze sprawdzi się w sypialni lub gabinecie, zwiększając poczucie prywatności ich użytkowników. Szklane drzwi dobrze sprawdzą się z kolei w salonie lub jadalni, wpuszczając do nich dodatkowe światło.

>>Zobacz też: Jakie drzwi do kotłowni – charakterystyka drzwi technicznych

Drzwi – jaki wybrać materiał?

Wybór materiału odgrywa istotną rolę w decyzji odnośnie do tego, jakie drzwi do pokoju będą najlepsze. Możesz zdecydować się na drewno impregnowane lub lakierowane oraz płytę drewnopochodną pokrytą fornirem, laminatem lub okleiną. Okleiny i laminaty dostępne są w bogatej palecie kolorów.

>>Zobacz też: Jak wybrać dobre drzwi do domu? Na co zwrócić uwagę?

Jeżeli marzą ci się drzwi z drewna, wybierz te wykonane z twardego gatunku, np. dębu, buka lub jesionu. Zdaniem specjalistów najbardziej wytrzymałe są modele z płyt klejonych warstwowo. Pamiętaj, że zarówno drzwi z drewna naturalnego, jak i drewnopochodne mogą być wykończone farbą, okleiną lub laminatem, które nadadzą im oryginalnego wyglądu. Dzięki temu wybierając drzwi, możesz kierować się własnym gustem.

>>Zobacz też: Dowiedz się, kiedy montować drzwi wewnętrzne!

Jakie drzwi do pokoju wybrać z oferty Barański Drzwi?

Barański Drzwi oferuje szeroką gamę modeli drzwi, które przypadną do gustu każdemu klientowi. Linię Vertical z kolekcji Barański Optimo cechuje nowoczesne, pionowe przeszklenie. Model Vertical D.1 kojarzy się ze skandynawską stylistyką. Z kolei Vertical A.2 to świetny wybór do nowoczesnych wnętrz nawiązujących do aranżacji rustykalnych. Do minimalistycznych wnętrz świetnie sprawdzi się model Styl A.0, zachęcający lekką formą i dużym przeszkleniem. Linia Inspiracja Blackwood to połączenie różnej kolorystyki oklein na dowolnych modelach skrzydeł z elegancką czernią ościeżnicy. Idealnie komponuje się z nietuzinkowymi aranżacjami.

>>Zobacz też: Drzwi z lustrem – drzwi wewnętrzne, wejściowe i przesuwne

Drzwi nie tylko pozwalają na wygodną komunikację między pomieszczeniami, ale są też ważnymi elementami wystroju wnętrza. Z tego powodu to, jakie drzwi wewnętrzne do pokoju wybierzesz, ma znaczenie na wielu poziomach. Nieprawidłowo dopasowane, mogą zarówno zepsuć całą aranżację mieszkania, jak i sprawić, że nie będzie ono funkcjonalne.

Podobne porady