Jak pomalować drzwi wewnętrzne? Renowacja z użyciem farby

Jak pomalować drzwi wewnętrzne? Renowacja z użyciem farby

21.03.2022

Jak pomalować drzwi, by stały się ozdobą wnętrza? Kiedy renowacja staje się niezbędna? Sprawdź, jak odnawiać drzwi w prosty i skuteczny sposób, aby pasowały do wnętrza i nieco odmieniły jego wygląd.

Malowanie drzwi to dość prosta czynność, dzięki której możesz osiągnąć wspaniałe efekty. Ten zabieg sprawi, że przy minimalnych wydatkach poprawisz wygląd drzwi i wprowadzisz do swego domu odrobinę świeżości. O czym musisz pamiętać? Jak pomalować drzwi i osiągnąć dobry efekt? Jak wygląda przygotowanie drzwi do renowacji? Dowiedz się tego wszystkiego!

Jak pomalować drzwi wewnętrzne?

Jeśli chcesz odnowić całą powierzchnię drzwi, musisz pamiętać o przestrzeganiu kilku prostych zasad. Tu przedstawiamy najważniejsze.

Jak pomalować drzwi? Poradnik krok po kroku

Renowacja drzwi drewnianych nie jest zbyt wymagającym zajęciem. Jeśli chcesz odnowić stare drzwi:

  1. Ściągnij drzwi z zawiasów.
  2. Zdemontuj takie elementy jak zamek czy klamka.
  3. Powierzchnię szyby zabezpiecz przed zabrudzeniem, np. taśmą.
  4. Za pomocą drobnoziarnistego papieru ściernego usuń starą powłokę malarską.
  5. Pomaluj drzwi farbą podkładową, a gdy wyschnie – farbą do drzwi drewnianych. Zrób to za pomocą pędzla albo wałka, jeśli drzwi są pełne.

Kolorowe metamorfozy. Jaką farbę wybrać?

Jaką farbą pomalować skrzydło? To zależy od typu drzwi. Jeśli malujesz drzwi drewniane, najlepiej sprawdzi się emalia akrylowa. Wielu zwolenników mają też specjalne farby do drewna, które zapewniają bardzo dobre krycie. Metalowe drzwi wymagają użycia farby antykorozyjnej, z kolei do drzwi laminowanych wykorzystaj farbę akrylową.

>>Zobacz też: Kolorystyka drzwi – jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych?

Nie wiesz, jak pomalować drzwi? Wybierz nowe z oferty Barański Drzwi!

Nie chcesz samodzielnie odnawiać skrzydła drzwiowego? Wiesz, jak pomalować drzwi, ale wolisz je wymienić z uwagi na stan techniczny? Firma Barański Drzwi kusi bogatą ofertą drzwi drewnianych wysokiej jakości. Produkty często są wykończone okleiną lub folią PCV, jednak w serii Barański Premium znajdziesz drzwi z wykończeniem RAL. Struktura drewna jest tu niewidoczna, a gładka powierzchnia drzwi może zaskoczyć bogatą gamą kolorów. Co wybrać?

Jeśli chcesz mieć drzwi pokojowe z szybą, zobacz model Baron C.4. Z kolei model Baron A.7 będzie idealny do wnętrz w stylu skandynawskim. A może cenisz sobie nowoczesność, minimalizm i wyrazisty kolor drzwi? Jeśli tak, do gustu może ci przypaść model Barcelona B.23.

Kolorowe drzwi mogą okazać się ciekawą dekoracją każdego wnętrza. Jeśli tylko wybierzesz dobrą farbę i wiesz, jak pomalować drzwi, możesz osiągnąć rewelacyjne efekty. Wybór farb jest ogromny, zatem bez problemu znajdziesz coś dla siebie.

Podobne porady