Drzwi do sufitu – co wyróżnia wysokie drzwi wewnętrzne?

Drzwi do sufitu – co wyróżnia wysokie drzwi wewnętrzne?

08.03.2022

Czy drzwi do sufitu to dobry pomysł? Kiedy warto skorzystać z takiego rozwiązania? Tu znajdziesz najważniejsze informacje na temat wysokich drzwi i ich roli w aranżacji wnętrz.

Drzwi wewnętrzne sięgające od podłogi aż po sufit zostały docenione przez fanów nowoczesności i niebanalnych rozwiązań. Co musisz wiedzieć na ten temat? Sprawdziliśmy, w jakich wnętrzach sięgające sufitu drzwi sprawdzą się najlepiej i z jakich ofert możesz skorzystać,aby osiągnąć ciekawe rezultaty.

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne odgrywają bardzo ważną rolę w procesie wykończenia wnętrz. Od tego, na co się zdecydujesz, zależy twoja wygoda oraz wygląd poszczególnych pomieszczeń.

Klasyka, czyli najpopularniejsze rozwiązania

Jakie rodzaje drzwi są najpopularniejsze? Do tej pory we wnętrzach domów i mieszkań dominowały:

  • drzwi rozwierane (lewe lub prawe);
  • drzwi składne (łamane);
  • drzwi przesuwne.

System przesuwny, popularny wśród miłośników nowoczesnych wnętrz i małych mieszkań, ma coraz większego konkurenta.

A może drzwi ukryte w ścianie?

Od kilku lat popularnością w nowych domach i mieszkaniach cieszą się drzwi ukryte w ścianie, zlicowane ze ścianą pomieszczenia i praktycznie niewidoczne. W nowoczesnych wnętrzach lub tam, gdzie ważne jest ich optyczne powiększenie, sprawdzają się one doskonale. Montaż ościeżnicy w ścianie sprawia, że możesz sporo zyskać. Nowoczesny design to nie wszystko. Specjalne zawiasy pozwalają otwierać takie drzwi pod kątem 180 stopni, a to, czy będą się one otwierać na zewnątrz, czy do wewnątrz, zależy już tylko od ciebie.

Drzwi z ukrytą ościeżnicą pozwalają ci też wyjść poza standardowe rozmiary skrzydeł i korzystać z tak ciekawych rozwiązań, jak drzwi do sufitu.

Kiedy i gdzie warto postawić na drzwi do sufitu?

Drzwi, które wyróżniają się wysokością, dają ci wiele możliwości w zakresie urządzania wnętrz. Gdzie i kiedy możesz z nich skorzystać?

W jakich wnętrzach takie drzwi sprawdzą się najlepiej?

Drzwi o nowoczesnej formie i niestandardowej formie do niedawna pojawiały się tylko w biurach oraz w obiektach użyteczności publicznej. Od pewnego są jednak popularne w nowoczesnych domach i mieszkaniach, w których priorytetem jest przestrzeń.

Drzwi sięgające do sufitu to:

  • ciekawe dopełnienie aranżacji przestronnego wnętrza;
  • praktyczny sposób na wykończenie pomieszczenia o ograniczonych rozmiarach;
  • nowoczesność i ekskluzywny wygląd.

Gdzie warto postawić na takie drzwi?

Po drzwi do sufitu chętnie sięgają zarówno mieszkańcy loftów, jak i prostych kawalerek, w których mile widziane są wszelkie zabiegi pozwalające na optyczne powiększenie wnętrza. Drewniane drzwi do sufitu będą też pasowały do starych kamienic, w których zazwyczaj znajdują się wysokie i przestronne mieszkania. Bardzo wysokie drzwi doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, pasują też do stylu skandynawskiego, w których białe drzwi wplecione w białą ścianę mogą się sprawdzić doskonale.

Drzwi do sufitu mogą okazać się też świetnym rozwiązaniem w przedpokoju, w którym pojawiają się pawlacze nad drzwiami. W takim przypadku możesz postawić na drzwi standardowe, które (pozbawione górnej listwy) dają możliwość maksymalnego wykorzystania powierzchni nad otworem drzwiowym.

Drzwi do sufitu w ofercie Barański Drzwi

Chcesz postawić na oryginalne drzwi wysokiej jakości? Postaw na ościeżnice i drzwi drewniane czołowego producenta w Polsce.

Standardowo firma Barański oferuje drzwi o wysokości 202 cm, jednak bez problemu możesz zamówić wybrane drzwi w większym rozmiarze. Jest to jedna z nielicznych firm na rynku, która wykona dla ciebie drzwi o wysokości 2,5 metra. A że katalog producenta jest obszerny, znajdziesz takie skrzydła drzwi, które świetnie sprawdzą się w twoim domu.

Jakie modele będą dobrze pasowały do nowoczesnego wnętrza? Jeśli chcesz całkowicie ukryć drzwi w ścianie, postaw na Lago A.1, przy których postawiono na prostotę i geometryczne kształty. Lubisz minimalizm? Do gustu przypadnie ci Barcelona B.5 – model prosty i efektowny zarazem. Wolisz jednak modele z przeszkleniami? Sprawdź linię Glass, która świetnie radzi sobie we wnętrzach loftowych.

Drzwi do sufitu to ciekawa propozycja dla miłośników nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Cenisz elegancki wygląd i minimalizm? Chcesz maksymalnie dopasować wnętrze do swych potrzeb? Takie rozwiązanie da ci wiele możliwości.

Podobne porady