Wykończenie drzwi wewnętrznych Barański Premium

Wykończenie drzwi wewnętrznych Barański Premium

30.06.2021

Decyzja o zakupie drzwi wewnętrznych jest zwykle prostsza niż ta dotycząca drzwi zewnętrznych. W tym pierwszym przypadku mniejszą rolę odgrywają czynniki związane z bezpieczeństwem i zastosowanymi technologiami. Znaczenie mogą mieć pewne aspekty funkcjonalne, np. dźwiękoszczelność czy sposób otwierania skrzydła, ale i tak na pierwszy plan zwykle wysuwa się estetyka.

O tym, czy drzwi będą atrakcyjne wizualnie w mniejszym stopniu decyduje konstrukcja, a w większym wykończenie. Rodzaj zastosowanych materiałów i dobór kolorów. Możliwości jest wiele, choć są też istotne ograniczenia. Nie każdy model drzwi można wykończyć w dowolny sposób. W przypadku lakierowanych drzwi wewnętrznych Barański Premium dostępne są cztery opcje wykończenia:

  • dąb prosty,
  • dąb flader,
  • struktura RAL,
  • gładki RAL.

Dwie ostatnie obejmują dużą liczbę wariantów kolorystycznych.

Dąb prosty – podkreśla naturalne piękno drewna

Wykończenie dąb prosty - drzwi Premium Wewnętrzne

Wykończenie Dąb Prosty w kolorach lazur podkreśla strukturę drewna

To najpopularniejsze wykończenie w przypadku drzwi wewnętrznych Premium. Wykonane jest z naturalnego forniru dębowego o relatywnie prostych słojach. Materiał pokryty jest lazurą, która zapewnia mu odpowiednią ochronę, a jednocześnie pozwala zachować naturalne wybarwienie drewna i jego strukturę. To połączenie zapewnia atrakcyjny efekt wizualny, eksponujący piękno natury.

Dąb flader – odznacza się urozmaiconymi słojami

Wariant dostępny jest dla wybranych modeli drzwi wewnętrznych Premium, przede wszystkim tych o prostej konstrukcji, jak Barcelona C6. Dąb flader, podobnie jak dąb prosty, to również naturalny fornir dębowy. Barcelona C5 wykończenie dąb flader

Wykończenie Dąb flader świetnie sprawdza się w modelach o prostej konstrukcji, jak Barcelona C6

Różnica między oboma wariantami dotyczy słoi. W przypadku dębu flader są one znacznie bardziej urozmaicone i „nieprzewidywalne” pod względem układu. Również w tej opcji zastosowanie mają jasne wybarwienia lazur, które pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu drewna.

Struktura RAL – szeroki wybór kolorów

To alternatywa dla lazurowego wykończenia. Struktura RAL pozwala na wybór kolorów kryjących z palety RAL. Co istotne, struktura drewna zostaje zachowana również w tym wariancie. Przykładowo, wybierając biel RAL 9016, otrzymamy drzwi wykończone na biało z subtelnie zarysowaną strukturą drewna.Merkury C wykończenie Struktura RAL

Wykończenie Struktura RAL w subtelny sposób uwidacznia strukturę drewna

Inaczej niż w dwóch wcześniejszych wariantach, w Strukturze RAL do wykończenia używany jest jesion. To drewno zróżnicowane pod względem kolorystyki i geometrii słojów, które nie nadaje się do wykorzystania pod lazury, ale znakomicie sprawdza się w przypadku farb kryjących z palety RAL. Tym bardziej, że cechuje się mniejszą porowatością niż dąb, co pozwala na uniknięcie nieestetycznego efektu „niewystarczającej ilości farby”.

Gładki RAL – gładka powierzchnia, bogactwo kolorów

Zgodnie z nazwą jest to wykończenie na gładko, które nie „ujawnia” struktury drewna. Powierzchnia drzwi jest natomiast pokryta kolorami z palety RAL. W tym przypadku lakier nakładany jest na specjalnie przygotowane do tego celu płyty MDF i HDF.Wenecja 43 wykończenie Gładki RAL

Wykończenie Gładki RAL to gładkie drzwi w szerokiej gamie kolorów

Opcji wykończenia drzwi wewnętrznych Barański Premium jest zatem sporo. Tym bardziej że warianty RAL umożliwiają bogaty wybór wariantów kolorystycznych. Decydując się na konkretny wariant, warto wziąć pod uwagę nie tylko specyfikę samego modelu skrzydła, ale również wystrój wnętrz, które będą przedzielały drzwi.

Podobne porady