Szklana ościeżnica bezprzylgowa - nowinka technologiczna i designerska Barański Premium Drzwi zewnętrznych

Szklana ościeżnica bezprzylgowa - nowinka technologiczna i designerska Barański Premium Drzwi zewnętrznych

01.02.2021

Ościeżnica szklana bezprzylgowa - charakterystyka

Ościeżnica bezprzylgowa Glass zaprojektowana została dla linii drzwi zewnętrznych Prestige Glass. Dostępna jest w szkleniu dyskretnym lustrzanym, dyskretnym grafit refleks lub dyskretnym brąz refleks. Może być montowana z drzwiami zewnętrznymi w standardowym wymiarze lub z dostawkami bocznymi. Ościeżnicy szklanej bezprzylgowej nie można łączyć z naświetlem górnym, ale szerokość górnej tafli szkła można zwiększyć poprzez poszerzenie ościeżnicy. Jej minimalna grubość wynosi 12 cm. Ościeżnicę można oczywiście poszerzać, co zwiększa powierzchnię użytej tafli szkła.

Przykładem efektownego zastosowania ościeżnicy Glass jest jej zestawienie modelem drzwi DB 510 i dostawką boczną w imitacji skrzydła, czyli w tym przypadku wykonaną ze szkła dyskretnego grafit refleks lub brąz refleks.Drzwi zewnętrzne DB 510 z ościeżnicą bezprzylgową szklaną

Drzwi zewnętrzne DB 510 z ościeżnicą bezprzylgową szklaną

Ościeżnica bezprzylgowa szklana a elewacja domu

Ościeżnica szklana bezprzylgowa to rozwiązanie szczególnie polecane do domów w stylu nowoczesnym (modernistycznym) i prezentuje się wspaniale z każdą elewacją. Różnice wizualne można łatwo dostrzec poprzez zestawienie tego samego modelu drzwi z ościeżnicą bezprzylgową szklaną i bezprzylgową w kolorze skrzydła:

Drzwi zewnętrzne DB 510 z dostawką boczną i ościeżnicą bezprzylgową

Przyzwyczailiśmy się do tego, że w budownictwie jednorodzinnym elewacja spotyka się z ościeżnicą drewnianą. Drzwi w ościeżnicy szklanej łamią ten schemat, przez co dom zyskuje na wskroś nowoczesny i oryginalny wygląd.

Ościeżnica szklana a gwarancja bezpieczeństwa

Słysząc określenie “ościeżnica szklana” czy “ościeżnica Glass” można odnieść wrażenie, że jest ona w całości wykonana ze szkła. Takie rozwiązanie nie byłoby jednak ani bezpieczne, ani funkcjonalne. Ościeżnica bezprzylgowa Glass zbudowana jest drewna klejonego warstwowo, a tylko jej zewnętrzna strona została wykończona szkłem dyskretnym. Jednym słowem - jest to ościeżnica gwarantująca taki sam poziom bezpieczeństwa, jak nasze pozostałe ościeżnice, przeznaczone do drzwi zewnętrznych.

O linii Prestige Glass Barański Premium

Drzwi zewnętrzne z serii Prestige Glass posiadają konstrukcję płytową. Wykonane są z drewna sosnowego, klejonego warstwowo i naprzemiennie oraz obłożone dwiema wodoodpornymi sklejkami dębowymi. Rama wypełniona jest panelem termoizolacyjnym dębowym.

Jeśli chodzi o kolory, to można wybierać spośród:

  • lazur, podkreślających rysunek drewna i barwiących na naturalne kolory, np. dąb, złoty dąb, orzech, mahoń itd.,
  • farb nietrasparentnych w kolorach z palety RAL - drzwi mogą występować np. w kolorze białym lub odcieniach szarości (popiel, antracyt), ale także mniej typowych kolorach z palety, a wybór jest ogromny, ponieważ w wersji podstawowej dostępnych jest ponad 200 kolorów RAL.
Kolory drzwi zewnętrznych - naturalne drewno i paleta RAL

W linii Prestige Glass oferujemy kilkanaście modeli drzwi, które wspaniale komponują się ze szklaną ościeżnicą. Zapraszamy do zapoznania się z Katalogiem Drzwi Zewnętrznych Barański Premium.

Podobne porady