Przeszklone drzwi – kiedy warto je wybrać?

Przeszklone drzwi – kiedy warto je wybrać?

21.03.2022

Przeszklone drzwi – kiedy warto je wybrać?

Przeszklone drzwi to idealne rozwiązanie do małych, ciemnych pomieszczeń. Jeśli szukasz sposobu na rozświetlenie mieszkania i optyczne powiększenie przestrzeni, zastanów się nad wariantem drzwi z szybą. Podpowiadamy, co wybrać!

 

Aranżacja wnętrz to coraz modniejszy temat. Każdy element wystroju odgrywa niebagatelną rolę, pomaga nadać odpowiedni charakter pomieszczeniom. Urządzając mieszkanie, musisz wybrać pasujące do neigo drzwi wewnętrzne oraz zewnętrzne. Wybór jest naprawdę ogromy – bogata kolorystyka, różnorodny design. Coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się drzwi przeszklone, które stają się alternatywą dla klasycznych modeli pełnych. Sprawdzają się one zwłaszcza w pomieszczeniach, które wymagają doświetlenia. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskasz efekt większego i bardziej przytulnego wnętrza. Jak dobrać przeszklone drzwi?

 

Drzwi pełne, czy przeszklone?

Najczęściej wybieranym modelem są nadal drzwi pełne, które dobrze tłumią dźwięki i strzegą prywatności. Nie zawsze jednak ten rodzaj skrzydeł jest najlepszym wyborem do domu. Pamiętaj, że twoim najważniejszym zadaniem jest wybór drzwi dopasowanych do charakteru pomieszczenia i wystroju. Drzwi z przeszkleniem sprawią, że w twoim domu będzie jaśniej, a przez to przyjemniej. Jeśli obawiasz się, że ten rodzaj skrzydła drzwiowego nie zapewni ci intymności, postaw na model z matową szybą, która doskonale rozmywa obraz. Szkło zastosowane w drzwiach jest hartowane, co ma zapobiegać rozbiciu i zwiększać bezpieczeństwo użytkowania. Drzwi przeszklone są eleganckie i sprawiają wrażenie niezwykle lekkich.

 

Drzwi szklane

Możesz również wybrać drzwi szklane, które najlepiej będą się prezentować w szerszym przejściu, np. z salonu do jadalni. Dzięki takiemu modelowi stworzysz przestrzeń nowoczesną o unikatowym stylu. Dostępne są szyby o różnym stopniu zaciemnienia, co pozwala zadbać o prywatność. Co ciekawe, szkło może mieć różny kolor, co oznacza, że drzwi staną się niezwykle ciekawym elementem wystroju – mogą idealnie wpasować się w charakter aranżacji, ale też pomóc nieco przełamać styl, działając na zasadzie kontrastu.

 

Drzwi przesuwne szklane

Drzwi przesuwne sprawdzają się głównie w niewielkich przestrzeniach, wąskich pokojach i korytarzach. Zestaw składa się z prowadnicy i tafli szkła. Szkło jest hartowane i może mieć różny stopień przezroczystości oraz kolor. Zaletą takich drzwi jest doskonała przepuszczalność światła słonecznego oraz możliwość oszczędnego gospodarowania niewielką przestrzenią.

 

Drzwi zewnętrzne z szybą

W drzwiach wejściowych stosuje się szyby zespolone, czyli kilka szyb przedzielonych ramką dystansową. Tego rodzaju rozwiązanie charakteryzuje dobra izolacja termiczna, co może przełożyć się na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Na rynku dostępne są drzwi zewnętrzne antywłamaniowe z odpowiednim certyfikatem. Zastosowane szyby mają klasę bezpieczeństwa P4, czyli zwiększoną odporność na rozbicie. Jeśli chcesz zamontować drzwi przeszklone wejściowe, możesz wybrać szyby przeciwsłoneczne lub tzw. lustra weneckie, szczególnie pożądane, gdy dom stoi w otoczeniu pięknego ogrodu (szkło odbija obraz z zewnątrz).

 

Drzwi przeszklone wewnętrzne – czy warto montować?

Małe, pojedyncze szybki w drzwiach, a może całe tafle szkła? Wybór skrzydeł wewnętrznych może przyprawić o zawrót głowy. Modele z wstawkami szklanymi prezentują się jako bardziej lekkie i nowoczesne niż drzwi pełne. Zazwyczaj stają się wyborem osób, których mieszkania są ciemne. Przeszklenia ułatwiają dostęp światła do wszystkich pokoi, sprawiają, że przestrzeń wydaje się bardziej otwarta i znacznie większa. Rozwiązanie zastosowane w drzwiach łazienkowych pomaga walczyć z nadmierną wilgotnością. Musisz jednak pamiętać, że tego typu drzwi mają gorszą izolację akustyczną i są bardziej delikatne.

 

Przeszklone drzwi w ofercie Barański

Jakimi kryteriami kierujesz się, gdy musisz dopasować drzwi do swojego mieszkania? Co jest dla ciebie najważniejsze? Jakość użytych materiałów i kunszt wykonania, a może różnorodność wzorów? W ofercie Barański znajdziesz wszystko, czego szukasz – perfekcjonizm wykonania, wysoką jakość komponentów i mnóstwo pięknie wykończonych modeli. Nie brak tu także skrzydeł przeszklonych, jeśli więc preferujesz nowoczesne rozwiązania, postaw na wzory z linii Malaga lub Glass. Elegancki design, dekoracyjne ramy, dyskretne lub uwypuklone przeszklenia sprawią, że tchniesz w swe mieszkanie ducha nowoczesności!