Panele ozdobne do drzwi Barański Smart. Sposób na poprawę estetyki drzwi i korytarza

Panele ozdobne do drzwi Barański Smart. Sposób na poprawę estetyki drzwi i korytarza

09.06.2021

Drzwi Barański Smart zaprojektowaliśmy przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie. Zapewniają one najwyższy poziom ochrony przed – w zależności od modelu – włamaniem lub pożarem. Jednak drzwi Barański Smart są dopracowane nie tylko w warstwie funkcjonalnej i technologicznej, ale również pod względem estetycznym. Dodatkowo dla klientów, którzy przykładają wysoką wagę do designu, mamy w ofercie panele ozdobne dedykowane dla modeli z kolekcji Smart.

Jest to popularne rozwiązanie stosowane zarówno w hotelach, jak i nowoczesnych inwestycjach mieszkalnych. Panele powiększają optycznie powierzchnię drzwi i ościeżnicy, a jednocześnie przydają całej konstrukcji designerskiego sznytu i wpływają korzystnie na estetykę otaczającej przestrzeni. Dla drzwi z kolekcji Barański Smart oferujemy trzy rodzaje paneli:

  • panele do opaski regulowanej,
  • opaski panelowe do ościeżnicy regulowanej PLUS,
  • panele naścienne.

Panele do opaski regulowanej – prosty sposób na atrakcyjną oprawę drzwi

Opaski to listwy mocowane do ościeżnicy stałej w celu zakrycia szczeliny między ościeżnicą a murem. Pełnią one funkcję maskującą, a także estetyczną, którą można „rozszerzyć” za pomocą paneli montowanych z boku lub góry. Panele do opaski regulowanej można wykorzystać zarówno w przypadku ościeżnicy stałej z opaską regulowaną od strony zewnętrznej, jak i ościeżnicy regulowanej.

W obu wariantach szerokość panelu wynosi 21 cm, a jego długość jest dostosowywana do konkretnych drzwi. Z kolei szerokość opaski standarowej wynosi 7 cm. Połączenie obu elementów tworzy spójną całość o szerokości 28 cm. Przy odpowiedniej kompozycji kolorystycznej efekt wizualny może być znakomity.

Panele do opaski mają zastosowanie przede wszystkim estetyczne, ale można je również wykorzystać w inny sposób. Przykładowo administratorzy budynków, np. hotelowych lub mieszkalnych, umieszczają na nich numer mieszkania lub pokoju. To również rozwiązanie atrakcyjne pod względem estetycznym.

Co istotne, na panel nie trzeba decydować się od razu przy zakupie drzwi. To niezależny element dodatkowy, który zawsze można domówić i dopasować do stolarki już po jej montażu.

Panele dla opaski regulowanej

Opaski panelowe do ościeżnicy regulowanej PLUS świetnie sprawdzają się w dwukolorze

To opcja nieco bardziej zaawansowana. Jest ona dedykowana dla ościeżnicy regulowanej PLUS, która od zewnętrznej strony (np. korytarza w hotelu czy klatki schodowej w bloku) wyposażona jest opaskę o szerokości 10 cm. Już ten element, stanowiący integralną część zestawu PLUS, zapewnia ciekawy efekt wizualny. Zastosowanie opaski panelowej dodatkowo zwiększa walory estetyczne stolarki.

W ten sposób można poszerzyć każdą część opaski ościeżnicy – górną, boczną lewą i boczną prawą – do, odpowiednio, 15, 20 lub 30 cm szerokości. Taki „zabieg” można zastosować niezależnie dla każdej z tych części. Innymi słowy nie ma konieczności montażu opasek panelowych dla wszystkich części opaski ościeżnicy – można zdecydować się na dodanie tego elementu jedynie do jednej lub dwóch części. Pozwala to lepiej dostosować oprawę drzwi zarówno do własnych upodobań, jak i estetyki wnętrza czy konkretnej ściany. Efekt końcowy może być naprawdę znakomity.

Warto zaznaczyć, że opaski panelowe tworzą integralną całość z opaską ościeżnicy. Nie ma więc między nimi widocznego łączenia, które mogłoby psuć efekt wizualny. To ogromna zaleta tego rozwiązania.

Popularną opcją, dodatkowo zwiększającą atrakcyjność całej kompozycji, jest zastosowanie dwukoloru. Przykładowo opaski w kolorze czarnym dobrze współgrają ze skrzydłem wykończonym foliami imitującymi rustykalny dąb. To kombinacja, na którą chętnie decydują się klienci. W połączeniu z czarnymi dodatkami, takimi jak klamka, wizjer czy wkładki, cała konstrukcja robi imponujące wrażenie.

Opaski panelowe ośc. reg. PLUS

Panele naścienne pomagają zadbać o estetykę wnętrza

Zastosowanie paneli nie ogranicza się do rozszerzenia opasek ościeżnicy. Można je wykorzystać również na innych elementach budynku, niezależnych od drzwi. W nowoczesnych blokach często montuje się na ścianach otaczających wejście do windy lub innych elementach wnętrza, np. szafach, w których ukryte są liczniki.

Również przy takich zastosowaniach warto zadbać o to, by panele naścienne pod względem wizualnym korespondowały z wykończeniami drzwi klatkowych. To sposób na uzyskanie estetycznego efektu wizualnego i stworzenie przyjaznej atmosfery danego wnętrza, np. korytarza lub klatki schodowej.

Panel naścienny - element dekoracyjny

Panele naściene w Barański Drzwi

Panele naścienne w kolorze drzwi można wykorzystać do ozdobienia wind i ścian w klatkach schodowych i korytarzach

Podobne porady