Nowoczesne drzwi wewnętrzne - jak je wybrać?

Nowoczesne drzwi wewnętrzne - jak je wybrać?

21.03.2022

Chciałbyś coś zmienić w swoim mieszkaniu, ale boisz się dużych zmian? Mamy dla ciebie rozwiązanie – wymień drzwi! Z naszego artykułu dowiesz się, jak dobrać nowoczesne drzwi do poszczególnych pomieszczeń w twoim domu.

Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne drzwi. Odpowiednio dobrane skrzydła potrafią odmienić każde mieszkanie. Mała zmiana może znacząco przyczynić się do stworzenia odmiennego klimatu w każdym pomieszczeniu.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne – czym się charakteryzują?

Drzwi nowoczesne to zarówno drzwi pełne, drewniane, z przeszkleniem, w jednolitym kolorze,szklane, jak i drzwi w odcieniach drewna. Jak widać, stylistyką nowoczesną cechują się różne modele skrzydeł. Na co więc zwracać uwagę przy ich wyborze, aby mieć pewność, że są nowoczesne? Zwróć uwagę na takie elementy, jak:

  • wykończenie w kolorze jednolitym (na przykład szarym lub białym);
  • wykończenie drewnopodobne;
  • brak przeszkleń lub przeszklenia dekoracyjne;
  • gładka powierzchnia o dość wysokim połysku.

Kierując się tymi radami, na pewno łatwiej ci będzie wybrać skrzydła w tym stylu.

Jak wybrać drzwi w nowoczesnym stylu?

Zanim kupisz nowoczesne drzwi, weź pod uwagę poniższe kwestie. Dzięki nim wybierzesz odpowiedni model, który idealnie będzie prezentował się w twoim mieszkaniu.

Rodzaj wnętrza

Dla każdego pomieszczenia drzwi muszą spełniać inne warunki. Nie możesz przykładowo zamontować takich samych drzwi do łazienki i do pokoju.

Rozmiar drzwi

Modele drzwi mają różne rozmiary. Dostępne są skrzydła na przykład o szerokości 90 cm lub 80 cm.

Metraż mieszkania

W przypadku małego mieszkania lepszym wyborem będą drzwi z przeszkleniami. Jeśli masz duże mieszkanie, możesz wybrać pełną wersję.

Czy drzwi przesuwne będą dobre do nowoczesnego salonu?

Podobają ci się systemy przesuwne, ale nie jesteś pewien czy takie drzwi będą pasowały do twojego nowoczesnego salonu? Jeśli wybierzesz odpowiedni sposób montażu drzwi i jednolitą kolorystykę zbliżoną do klimatu i barwy pomieszczenia, jak najbardziej możesz zdecydować się na takie rozwiązanie. Obecnie popularny jest system naścienny. Wiele osób uzupełnia go o atrakcyjne, dekoracyjne prowadnice, które świetnie komponują się z nowoczesnym stylem. Jedyną wadą jest tu przestrzeń, jaką zajmują skrzydła – nie mogą znajdować się na niej żadne meble czy obrazy.

Nowoczesne drzwi do łazienki – jakie powinny być?

Chcesz zadbać o design swojej łazienki? Zamontuj w nich białe drzwi! Jest to ponadczasowy kolor dla tego pomieszczenia, który sprawdzi się w wielu aranżacjach, zwłaszcza tych nowoczesnych. Możesz uzupełnić je nawet o ozdobną klamkę. Pamiętaj tylko o bardzo ważnej rzeczy, jaką są specjalne otwory znajdujące się w ich dolnej części skrzydła drzwiowego, może to być też podcięcie lub kratka wentylacyjna. Jest to niezbędne do prawidłowej wentylacji tego wnętrza. Istotne też jest wykonanie tego elementu ze wzmocnionych materiałów o wysokiej jakości.

Drzwi drewniane czy drzwi szklane – które będą lepsze do sypialni?

Szukasz nowoczesnych drzwi do sypialni? Zastanawiasz się nad drewnianymi i szklanymi? Zdecydowanie lepszym wyborem będą drewniane drzwi lub skrzydła z wykończeniami imitującymi prawdziwe drewno. Powinny być one pełne, najlepiej w delikatnym i stonowanym kolorze. Zwróć też uwagę na ich konstrukcję. Warto pomyśleć o tym, aby były one wzmocnione, co umożliwi odizolowanie wnętrza od odgłosów pochodzących z wnętrza twojego domu. Warto też dobrać je do koloru podłogi i listew przypodłogowych. Pozwoli to uzyskać spójną kolorystykę aranżacji.

>>Zobacz też: Drzwi wewnętrzne nowoczesne, czyli jakie?

Jakie drzwi warto wybrać do nowoczesnej kuchni?

Nie wiesz, jakie powinieneś wybrać drzwi do swojej nowoczesnej kuchni? W tym pomieszczeniu musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę parametry techniczne oraz wytrzymałość materiału, z jakiego będą one wykonane. Kuchnia jest miejscem, w którym łatwo o zarysowania, ubrudzenia czy uszkodzenia. Nie jest to obecnie problemem, ponieważ nawet nowoczesne modele drzwi odznaczają się dużą odpornością na te czynniki. Możesz więc wybrać na przykład przeszklone rozsuwane drzwi albo wersję z dekoracyjnymi przeszkleniami.

Nowoczesne drzwi w ofercie Barański Drzwi

Zdecydowałeś się na nowoczesne drzwi? Sprawdź ofertę firmy Barański Drzwi, która zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Do popularnych produktów marki zaliczyć można między innymi:

  • drzwi Barcelona B.5, Linia Barcelona – charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem i minimalizmem oraz płytkim frezowaniem o oryginalnych wzorach;
  • drzwi Malaga A.5, Linia Malaga – cechują się nowoczesnością połączoną z tradycją i eleganckim wzornictwem oraz prostymi zakończeniami ramy;
  • drzwi DB 216, Linia Simple – wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem i gładką powierzchnią z delikatnym frezowaniem.

Nowoczesne drzwi mogą znacząco odmienić każde pomieszczenie. Jeśli chcesz zmienić lub odświeżyć wygląd swojego mieszkania, to zastanów się nad wymianą drzwi. Pamiętaj, aby przed zakupem odpowiednio je zmierzyć!

Podobne porady