Nie tylko białe - szare, niebieskie, zielone drzwi wejściowe

Nie tylko białe - szare, niebieskie, zielone drzwi wejściowe

07.05.2021

Coraz częściej na pytanie “Jakie drzwi wejściowe do domu wybrać?” pada odpowiedź: “Oryginalne, z charakterem, w wyrazistych kolorach”. Decyzja o drzwiach zewnętrznych to wybór na lata, dlatego powinny one być solidne i antywłamaniowe. Powinny też pasować do otaczających ścian i stolarki. Najlepsze drzwi wejściowe wydobywają charakter domu i mieszkańców, zapraszając do wnętrza.

Drzwi wejściowe z dostawkami, w stylu amerykańskim, angielskim lub skandynawskim będą stanowić ozdobę budynku. Dobrze byłoby podkreślić dodatkowo ich oryginalność. Rodzi się zatem kolejne pytania: “Jaki kolor drzwi wejściowych wybrać?”.

W naszej ofercie mamy drzwi wejściowe pasujące do każdego domu i każdego stylu. Oferujemy również możliwość lakierowania na kolor z palety RAL - dzięki czemu możesz dopasować odcień drzwi do elewacji.

Przedstawiamy interesujące modele drzwi zewnętrznych w różnych kolorach.Barański drzwi zewnętrzne zielone, drzwi zewnętrzne drewniane

Zestawienie dwóch skrzydeł drzwi zewnętrznych w kolorze zielonym RAL i z zachowaniem naturalnej barwy i faktury drewna

Paleta kolorów RAL - co to takiego?

Ten system oznaczania barw powstał w Niemczech w roku 1927 (w Reichs-Ausschuß für Lieferbedingungen - pol. Cesarskim Komitecie ds. Dostaw i Kontroli Jakości). W palecie o nazwie “RAL-840” znalazło się 40 kolorów opisanych numerami. Dzięki temu architekci i projektanci wnętrz nie musieli pokazywać wykonawcom próbek kolorów - wystarczyło przekazać kod danego odcienia z wzornika. Przyspieszyło to pracę i zmniejszyło ryzyko pomyłek. Obecnie w palecie RAL znajduje się ponad 200 kolorów. Stosuje się ją przy lakierach, farbach proszkowych oraz plastikach.

Kiedyś tylko 10% skrzydeł drzwiowych pokrywaliśmy lakierami kryjącymi. Obecnie 40% drzwi zewnętrznych wychodzi z naszej lakierni w kolorach RAL. Większość to białe drzwi wejściowe, ale jedna trzecia to drzwi zewnętrzne zielone, niebieskie albo antracytowe.

Lakierowane drzwi drewniane - czy to ma sens?

Nasze zewnętrzne drzwi drewniane występują w dwóch technologiach. Ze względu na technikę wykonania produkty można podzielić na: drzwi ramiakowe oraz drzwi płycinowe. Konstrukcja ramiakowa opiera się na ramie oraz niezależnych płycinach wykonanych z drewna sosnowego, a następnie obłogowanych drewnem dębowym. Drzwi płytowe powstają natomiast z połączenia szkieletu z drewna sosnowego i sklejki dębowej, nakładanej na zewnątrz z przodu i z tyłu skrzydła. Taka technologia zapewnia większą stabilność - drzwi się nie wypaczają. Warstwa dębu może występować w trzech typach - dąb prosty, dąb flader z wyraźnym rysunkiem słojów oraz dąb sękaty z - jak sama nazwa wskazuje - widocznymi sękami. Lakier bezbarwny podkreśla naturalną barwę drewna.

Coraz częściej jednak nasi klienci korzystają z możliwości lakierowania drewnianych drzwi zewnętrznych na wyraziste kolory. Pokrycie skrzydła drzwi wejściowych warstwami kolorowego lakieru nie powoduje utraty naturalnej faktury drewna - nadal widać, że są to solidne drzwi drewniane.

Oferta kolorowych drzwi zewnętrznych Barański

Nasza lakiernia przygotowuje w standardzie bez dodatkowej opłaty drzwi zewnętrzne w następujących kolorach:

  • Biały (RAL 9016)
  • Antracyt (RAL 7016)
  • Szary mleczny (RAL 7047)
  • Szary popielaty (RAL 7040)

Kolor drzwi może być dowolny. Inne kolory, takie jak zielony, niebieski, czerwony lub żółty dostępne są zamówienie - skontaktuj się z nami w sprawie wyceny.

Drzwi zewnętrzne antracyt

RAL 7016, czyli szarość antracytowa. Nazwa tego odcienia być może nie jest powszechnie używana, jednak pochodzi od surowca, który każdemu jest dobrze znany – węgla kopalnego. Antracyt to jego najmocniej przeobrażona forma, charakteryzująca się głębokim, ciemnym kolorem zbliżonym do czerni, jednak z wyczuwalną nutą niebieskiego. Ten najciemniejszy wariant szarości dodaje wnętrzom luksusowego i wysmakowanego charakteru, doskonale sprawdzi się również w aranżacjach w stylu skandynawskim, industrialnym bądź awangardowym.

Dom z elewacją w białych lub jasno szarych odcieniach i z czarną czy antracytową stolarką okien i drzwi oraz dachem to coraz popularniejszy trend architektoniczny. Białe ściany skontrastowane z ciemnymi elementami budzą skojarzenie ze skandynawskim minimalizmem.

Drzwi zewnętrzne w kolorze antracyt w połączeniu z czerwoną cegłą - Barański Premium, Linia Classic, DB 67. Zobacz więcej!

Antracyt idealnie łączy się także z ciepłymi kolorami. To najlepszy wybór dla osób pragnących stworzyć cieplejszą aranżację. Przykładem takiego połączenia jest kompozycja drzwi w kolorze antracytu z czerwoną cegłą elewacji lub fasadą wykończoną drewnianymi elementami. Dzięki takiemu połączeniu dom zyskuje wyjątkowy charakter.

Barwa ta, w zależności od pożądanego klimatu aranżacji, którą tworzymy, może mieć zarówno poważny, elegancki charakter, jak i nowoczesny, mniej zobowiązujący. Doskonałym przykładem jest styl skandynawski, w którym szarość ma przede wszystkim podkreślać wszystkie atuty minimalizmu, a nie uwodzić elegancją.

>>Zobacz też: Drzwi antywłamaniowe. Antywłamaniowe drzwi wejściowe

Drzwi zewnętrzne Barański Premium, Linia Prestige Glass DB 511 w kolorze antracyt w stylu skandynawskim. Zobacz więcej!

W przypadku drzwi zewnętrznych antracyt niezwykle estetycznie prezentuje się w towarzystwie kontrastowych elementów wykończonych w stali Inox - dodanie klamek, szyldów zamka czy zawiasów z tego materiału to świetne rozwiązanie estetyczne. Również w połączeniu z kamieniem bądź szkłem tworzy atrakcyjną całość, która intryguje i przykuwa uwagę.

Drzwi zewnętrzne szare

Szarość wydaje się neutralna i stonowana, ale w żadnym wypadku nie jest monotonna ani nudna! Drzwi zewnętrzne w kolorze szarym doskonale sprawdzają się w nowoczesnej architekturze, w połączeniu z naturalnym drewnem, bielą lub czernią, ale też w zestawieniu z jaśniejszymi odcieniami popielatego czy złamaną bielą. Szarość ciekawie wypada w połączeniu z intensywnymi żółtymi akcentami. W naszej lakierni bez dodatkowych opłat zamówisz drzwi zewnętrzne w dwóch odcieniach tego koloru: szary mleczny (RAL 7047) oraz szary popielaty (RAL 7040).

Drzwi zewnętrzne DB 450, Barański Prestige, linia Kamień. Zobacz więcej!

Drzwi zewnętrzne, Barański Prestige, Linia Simple Inox DB 360. Zobacz więcej!

Jeśli nie białe, nie szare i nie antracytowe, to jakie drzwi wejściowe?

Antracyt i odcienie szarości mogą znaleźć wiele zastosowań w domowych aranżacjach, zarówno jeśli chodzi o fasadę domu, jak i jego wnętrza. Rosnącą popularność zyskują jednak kolory RAL, takie jak niebieski, zieleń czy czerwień.

Drzwi zewnętrzne, Barański Premium, Linia Retro DB 107. Zobacz więcej!

Wśród licznych realizacji coraz częściej możemy zauważyć odważne kolory drzwi i okien, które wyróżniają się na tle reszty wykończenia domu. Coraz częściej decyzje o wyborze koloru drzwi zewnętrznych są niestandardowe, a elementy aranżacji przyciągają uwagę i kontrastują na tle ścian. Szczególną uwagę w takich kompozycjach znajdują drzwi tradycyjne, które zdobione są na styl angielski czy skandynawski retro.

Drzwi zewnętrzne Barański Premium, Linia Retro, DB 157 z dostawkami z pochwytem amerykańskim. Zobacz więcej!

Zielone drzwi wejściowe

Zieleń powstaje z połączenia podstawowych kolorów żółtego i niebieskiego, łącząc cechy obydwu. Kojarzy się z sielankowością, naturą i ekologią. Patrzenie na kolor zielony uspokaja i daje odpoczynek naszym oczom. Zieleń drzwi wejściowych doskonale współgra z naturalną cegłą, drewnem lub pomarańczowym kolorem ścian.

Drzwi zewnętrzne Barański Premium, Linia Retro, DB 223 w kolorze zielonym RAL 6003. Zobacz więcej!

Czerwone drzwi wejściowe

Drzwi zewnętrzne Barański Premium, linia Simple, DB 215. Zobacz więcej!

Czerwień jest żywa i energetyczna. Nie sposób jej przeoczyć. W naturze i w symbolice kulturowej czerwień jest ostrzegawcza. W architekturze to często kolor dachówek oraz… amerykańskich stodół. Doskonale łączy się z bielą i czernią - połączenia tych trzech kolorów śmiało można wykorzystywać do ozdoby nowoczesnych wnętrz. Czerwone drzwi wejściowe z pewnością będą mocnym akcentem.

Niebieskie drzwi wejściowe

Drzwi zewnętrzne Barański Premium, linia Retro, DB 154. Zobacz więcej!

Błękitny (RAL 5011, 5014) to spokojna i chłodna barwa podstawowa, kojarzona z kolorem nieba i wody. Pasuje najlepiej do żółtego, czerwonego, zielonego i białego.

Drewniane drzwi zewnętrzne z dostawkami Barański Premium, Linia Retro, DB 157. Zobacz więcej!

Żółte drzwi wejściowe

Drzwi zewnętrzne Barański Premium, linia Classic, DB 68a. Zobacz więcej!

Żółty to kolor jaskrawy i słoneczny. Co ciekawe, żółte drzwi wejściowe będą współgrać z różnorodnymi barwami ścian, stolarki i dachu. Nawet z antracytem, ciemnoszarym, białym czy niebieskim. Wiedzą o tym Skandynawowie, używając takich kombinacji na co dzień (pewna szwedzka sieć meblarska korzysta z żółto-niebieskiego logo). Dom o żółtych drzwiach na pewno będzie nie do przeoczenia.

Kolorowe drzwi wejściowe - nie tylko w jednolitej barwie

W Barański Drzwi nie ograniczamy możliwości naszych klientów. Bez dodatkowej opłaty można zamawiać w naszej lakierni elementy drzwi w różnych kolorach - na przykład zieloną ościeżnicę i żółte skrzydło, a do tego czarne pochwyty i szkło. Dlatego możesz tworzyć eksperymentalne, unikatowe zestawienia, pasujące do Twojej wizji. Z takimi drzwiami podkreślisz oryginalność swojego domu.

Drewniane drzwi zewnętrzne Barański Premium, Linia Simple, DB 290 w kolorze naturalnego drewna i zieloną ościeżnicą. Zobacz więcej!

Uzupełnieniem takich drzwi drewnianych jest nietypowa klamka bądź pochwyt, dlatego też wprowadziliśmy eleganckie pochwyty na styl amerykański. Taka kompozycja świetnie się sprawdza i pozwala znaleźć równowagę między powagą a lekkością. Niesamowity kolor oraz wyjątkowy pochwyt sprawią, że drzwi będą najpiękniejszą ozdobą domu.

Jak widać, białe drzwi to nie jedyna opcja - ich kolor może być taki, jaki sobie wymarzysz, warto więc odnaleźć ten, która najlepiej pasuje do naszych oczekiwań. Możliwości ogranicza jedynie wyobraźnia.

Wnętrza domu mogą mieć diametralnie inną kolorystykę niż fasada, albo wykorzystywać odcienie nawiązujące do zastosowanych na zewnątrz budynku. Dom z kolorowymi drzwiami wejściowymi będzie wyróżniał się na tle otoczenia.

Jeśli nadal zastanawiasz się, jakie drzwi zewnętrzne wybrać do swojego domu, sprawdź, jakie drzwi mamy w ofercie!

Drzwi łączące metal, szkło i drewno - Barański Premium, Linia Maverick, DB 606. Zobacz więcej!

Podobne porady