Montaż drzwi – cena ma znaczenie!

Montaż drzwi – cena ma znaczenie!

12.04.2022

Zastanawiasz się, ile może kosztować profesjonalny montaż drzwi? Cena zależy od wielu czynników. Tu znajdziesz najważniejsze informacje na temat takiej usługi, dowiesz się też, jak wykonać tę czynność w profesjonalny sposób.

Zamontowanie drzwi jest bardzo ważną usługą. Od tego zależy twój komfort, a w przypadku drzwi zewnętrznych również bezpieczeństwo. Z tego też względu warto postawić na specjalistyczne usługi, bez względu na to, czy decydujesz się na wymianę drzwi w jednym pokoju, czy montujesz masywne drzwi zewnętrzne wyposażone w nowoczesny system antywłamaniowy.

Drzwi idealne, czyli na co musisz zwrócić uwagę?

Na czym zwykle koncentrują się osoby pragnące wymienić drzwi w swoim domu? Na tym, jak wygląda skrzydło drzwi, z jakich materiałów zostało wykonane oraz czy wybrany model zapewni odpowiednią izolację. Ważna jest też klamka, która decyduje o wygodzie, a jednocześnie w istotny sposób wpływa na ich wygląd, oraz rodzaj zastosowanego zamka, bardzo ważnego w przypadku drzwi wejściowych. To kluczowe kwestie, szczególnie w chwili, gdy wysoka jakość i trwałość stają się najważniejszym kryterium przy zakupie.

Wybór odpowiedniego modelu drzwi jest ważną sprawą, jednak to dopiero pierwszy krok do pięknego i bezpiecznego domu. To, jak będą ci one służyły, zależy m.in. od tego, czy zostaną zamontowane w prawidłowy sposób, a montaż skrzydła wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem. Chcesz uniknąć błędów? Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia na każdym etapie prac.

Dlaczego warto zainwestować w specjalistyczne usługi?

Choć cena montażu drzwi może ci się wydawać wysoka, pamiętaj jednak, że zadanie to nie zalicza się do najłatwiejszych. Im większe wyzwania i nietypowe sytuacje przy zakładaniu drzwi, tym więcej doświadczenia przyda się w trakcie pracy. Chcesz uniknąć takich błędów, jak niedomykające się skrzydło, brak szczelności czy źle zamontowane ościeżnice? Postaw na profesjonalny montaż drzwi - w ten sposób możesz wiele zyskać. Co musisz wiedzieć na temat tej usługi i związanych z nią kosztów?

Montaż drzwi – cena i jej składowe

Za ogólnym pojęciem „montaż drzwi" często kryje się szereg usług i czynności, które mają istotny wpływ na wysokość opłat. Co jest najważniejsze?

Montaż drzwi – cena prac przygotowawczych

Zastanawiasz się, ile czynności trzeba wykonać, by zamontować drzwi? Zanim ekipa będzie mogła przystąpić do prac montażowych, musi zmierzyć się z kilkoma innymi zadaniami.

Podstawa to demontaż starych drzwi, co oznacza wydatek od 150 do 200 zł w przypadku drzwi wewnętrznych oraz 250–300 zł w przypadku drzwi zewnętrznych. Bardzo ważną czynnością jest też usunięcie starej ościeżnicy, co generuje kolejne 100 zł. Jeśli przed montażem nowych drzwi trzeba będzie powiększyć otwór drzwiowy, cena usługi podniesie się o następne 200–300 zł.

Czy miejsce zamieszkania ma wpływ na koszt wymiany drzwi?

Sprawdziliśmy, ile w 2020 i 2021 roku kosztowała wymiana drzwi w poszczególnych województwach. Za usługi związane z montażem drzwi najwięcej musieli zapłacić mieszkańcy województwa mazowieckiego, a najmniej osoby mieszkające w województwie lubelskim. Różnice nie są zbyt duże, jednak nie zmienia to jednak faktu, że miejsce zamieszkania ma istotny wpływ na koszt wymiany drzwi.

Ile musisz zapłacić za montaż drzwi?

Ile kosztuje montaż drzwi? Cena w przypadku drzwi wewnętrznych i wejściowych może się różnić, co wynika z prostego faktu – każdy rodzaj skrzydeł ma swą specyfikę. Jeśli chcesz się odpowiednio przygotować do takiej usługi i zabezpieczyć w porę odpowiednie środki finansowe, możesz sprawdzić cennik z 2021 roku.

Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych?

Drzwi zewnętrzne to wizytówka domu oraz strażnik twojego bezpieczeństwa. Usługa montażu drzwi wejściowych wraz z ościeżnicą to koszt od 550 do 1200 złotych. Jeśli wymiana futryny nie będzie potrzebna, za usługę zapłacisz około 550–750 zł.

Na cenę wypływa też model wybranych drzwi. Jeśli decydujesz się na zakup drzwi antywłamaniowych lub chcesz ozdobić dom drzwiami dwuskrzydłowymi, fachowcy mogą podnieść cenę usługi do 1400–1500 zł.

Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych?

Drzwi, które znajdują się wewnątrz domu, również wymagają profesjonalnego montażu. To ważne, ponieważ będziesz z nich bardzo często korzystać o różnych porach dnia i nocy. Skrzypienie, problemy z domykaniem – każdy z tych problemów może negatywnie wpłynąć na warunki panujące w twoim domu. Aby ich uniknąć, powierz prace montażowe specjalistom.

Najtańszą opcją jest wymiana samego skrzydła drzwiowego, co wiąże się z opłatą w wysokości ok. 200250 zł. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, jednak obowiązuje tu poważne ograniczenie wyboru drzwi. Chcesz zaoszczędzić? Musisz dopasować drzwi do futryn, a to oznacza, że wymiary skrzydła drzwiowego staną się ważniejsze niż jego wygląd.

Jeśli nie chcesz się ograniczać wymiarami futryn, a wygląd jest dla ciebie priorytetem, zdecyduj się na całkowitą wymianę drzwi i futryn. Oznacza to większe wydatki, ale też ciekawsze efekty. Wymiana drzwi wewnętrznych z ościeżnicą to koszt od 500 do 800 złotych. Cennik jest dość zróżnicowany, a na ostateczną cenę wpływa model drzwi oraz ościeżnicy (montaż futryny regulowanej oznacza większy wydatek).

>>Zobacz też: Drzwi z ukrytą ościeżnicą – montaż drzwi ukrytych w ścianie

Spore rozbieżności pojawiają się w przypadku drzwi przesuwnych, które muszą posiadać odpowiedni system jezdny. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest system naścienny (około 200–250 zł), zaś drożej wychodzi montaż drzwi przesuwnych chowanych w ścianie (około 600–700 zł).

Montaż drzwi a produkty firmy Barański Drzwi

Barański Drzwi jest jednym z najwyżej ocenianych producentów drzwi w Polsce. Dlaczego? Jeśli w bogatej ofercie firmy nie znajdziesz dla siebie odpowiedniego modelu drzwi, możesz przedstawić własny projekt. Na taką opcję chętnie stawiają te osoby, które z drzwi wejściowych chcą uczynić główną ozdobę elewacji oraz te, których mieszkania mają dość nietypowe rozmiary.

Chcesz postawić na produkty najlepszej jakości i zastanawiasz się, ile kosztują drzwi z montażem? To zależy, gdzie dokonujesz zakupu. Znany i ceniony producent drzwi nie zajmuje się bezpośrednią sprzedażą swoich produktów, a ich montaż powierza sprawdzonym pośrednikom. O cenę usługi musisz zatem pytać w sklepach, które prowadzą firmowe stanowisko producenta lub pracowników ekip remontowych. Znając przykładowe cenniki, unikniesz przepłacania i wybierzesz taką ofertę, która będzie dla ciebie najkorzystniejsza.

Cennik montażu drzwi może cię zaskoczyć znacznymi rozbieżnościami, na co wpływa m.in. wybrany model. Pamiętaj też, że każdy producent i sprzedawca ma swoją indywidualną ofertę. Drzwi od tego samego producenta, ale kupowane w różnych sklepach, mogą wiązać się z różnymi kosztami montażu. Jeśli zatem cena usługi ma dla ciebie znaczenie, porównaj ze sobą oferty kilku pośredników i wybierz najkorzystniejsze rozwiązanie.

Podobne porady