Kolor drzwi a wnętrze. Jakie drzwi do białych ścian dobrać?

Kolor drzwi a wnętrze. Jakie drzwi do białych ścian dobrać?

21.03.2022

Stając przed decyzją, jakie drzwi do białych ścian dobrać, zastanów się przede wszystkim, jaki efekt chcesz osiągnąć. Rustykalny czy modernistyczny? Na jaki wystrój się zdecydujesz? Poznaj najbezpieczniejsze barwy i schematy kolorystyczne.

Wybór drzwi wewnętrznych do domu to niezaprzeczalnie jeden z ważniejszych kroków podczas komponowania wystroju wnętrza. Przy białych ścianach masz co prawda najwięcej opcji, ale przez to najtrudniej jest podjąć decyzję. Zobacz, jakie kolory sprawdzą się przy różnych stylach wnętrz i jakie drzwi do białych ścian będą pasować najlepiej.

Jakie drzwi do białych ścian warto wybrać?

Kolor ścian to jedna z pierwszych decyzji co do wystroju wnętrza, jaką podejmujesz podczas remontu czy urządzania nowego domu lub mieszkania. Biały kolor jest bardzo popularny. Uważa się go za minimalistyczny i ponadczasowy. Pasuje do każdego stylu i pozwala na dobór dowolnej kolorystyki dodatków.

>>Zobacz też: Jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych do wnętrza i podłogi?

Jakie drzwi do białych ścian wybrać? Możesz oczywiście pójść po linii najmniejszego oporu i wybrać białe drzwi. Pomogą one optycznie powiększyć pomieszczenie i nie będą rzucać się w oczy. Białe drzwi wewnętrzne sprawdzą się zarówno w nowoczesnym stylu skandynawskim, jak i w pomieszczeniach rustykalnych.

Jak dobrać kolor drzwi? Postaw na kontrast!

Inną możliwością są drzwi w kolorze kontrastującym z kolorem podłogi i ścian. Przy białych ścianach będzie to na przykład czarny, ale nie tylko – sprawdzą się też wszystkie intensywne barwy. Ciemne drzwi najlepiej pasują do nowoczesnych wnętrz, szczególnie jeśli znajdują się w nich dodatki w podobnej kolorystyce. Dla ciekawego efektu możesz wybrać kontrastujące listwę i ościeżnicę.

>>Zobacz też: Jakie drzwi do szarej podłogi – kolor drzwi a barwy wnętrza

Jeżeli nie przemawiają do ciebie modele w jednym odcieniu, wybierz drzwi w naturalnym kolorze drewna lub z okleiną, na przykład dębową. Jeśli chcesz podkreślić nowoczesną aranżację wnętrza, a zachowanie prywatności nie jest priorytetem, wybierz przeszklone drzwi.

Jakie drzwi do białych ścian wybrać z oferty Barański Drzwi?

Wybierając drzwi wewnętrzne Premium firmy Barański Drzwi, nie musisz ograniczać się co do odcienia. W podstawowej ofercie znajdziesz naturalne kolory drewna oraz biały, czarny, niebieski, zielony i dwa odcienie szarości. To jednak nie wszystko. Na twoją prośbę polakierujemy drzwi na dowolnie wybrany kolor z palety RAL. W naszej ofercie znajdziesz drzwi pasujące do każdego wnętrza, w tym również do białych ścian.

>>Zobacz też:Jaki kolor drzwi zewnętrznych do białych okien?

Skorzystaj z podpowiedzi zawartych w tym artykule i wybierz drzwi dopasowane do twoich potrzeb. Pamiętaj, że ten element wyposażenia może wiele zmienić.

Podobne porady