Kiedy montować drzwi zewnętrzne? Jaki czas jest najlepszy?

Kiedy montować drzwi zewnętrzne? Jaki czas jest najlepszy?

21.03.2022

Decyzja o tym, kiedy montować drzwi zewnętrzne, musi zapaść na etapie planowania prac remontowych lub budowlanych. Sprawdź, jak je rozplanować, aby nie dołożyć sobie więcej niepotrzebnej pracy. Kiedy zamontować drzwi wejściowe, a kiedy wewnętrzne?

Planowanie budowy lub generalnego remontu wymaga bardzo starannego podejścia. Sprawdź, na jakim etapie budowy należy przeprowadzić montaż drzwi. Jak przebiega montaż drzwi krok po kroku? Poznaj najważniejsze zasady i przygotuj się do budowy domu lub jego odnowienia.

Najważniejsze zasady: kiedy montować drzwi zewnętrzne?

Wybór odpowiedniego momentu na to, kiedy montować drzwi wejściowe, będzie kluczowy dla bezproblemowego przebiegu budowy twojego domu. Jeśli zrobisz to zbyt wcześnie, zaryzykujesz ich uszkodzenie. Nawet osłanianie drzwi folią tutaj nie pomoże, a może nawet zaszkodzić, prowadząc do ich wypaczenia lub „zaparzenia” od wilgoci.

Podobnie niekorzystne będzie jednak zbyt długie zwlekanie z montażem drzwi zewnętrznych. Brak izolacji środka domu od tego, co dzieje się na zewnątrz, może spowodować na przykład powstawanie grzyba. Z tego powodu spodziewaj się, że ekipa budowlana może naciskać na jak najszybsze ich osadzenie.

>>Zobacz też: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać do domu?

Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Przydatnym rozwiązaniem będą drzwi wejściowe tymczasowe, znacznie tańsze, osadzane w otworze drzwiowym do zakończenia remontu. Możesz też po prostu osłonić wejście deskami, pianką lub folią.

Jak prawidłowo zamontować drzwi?

Prawidłowy montaż drzwi wejściowych powinien być przeprowadzony po zakończeniu wszystkich prac mokrych. W przypadku drzwi wewnętrznych możemy poczekać nawet do etapu prowadzenia prac wykończeniowych. Wtedy najłatwiej będzie nam wybrać skrzydła pasujące do naszego wystroju.

Obsadzenie drzwi, czy to wejściowych, czy wewnętrznych, najlepiej pozostawić ekipie montażowej, która zadba o to, aby każdy ich element został prawidłowo umieszczony na swoim miejscu, żeby nie powstały żadne szczeliny, a posadzka nie została uszkodzona.

Kiedy montować drzwi zewnętrzne Barański?

Montując drzwi firmy Barański, przestrzegaj wyżej opisanych zasad. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że korzystasz z zalet, które oferują. Każde skrzydło drzwiowe firmy Barański cechuje się wysokiej jakości stolarką i gwarantuje bardzo dobrą izolację termiczną. Decydując się na drzwi zewnętrzne Premium, możesz nie tylko wybierać ze wszystkich skrzydeł, ościeżnic, klamek i innych akcesoriów dostępnych w naszej ofercie, ale również zrealizować swój własny projekt.

Wiesz już, w jaki sposób powinieneś zamontować drzwi zewnętrze. Przestrzegaj tych porad i zasięgnij opinii fachowców, aby skorzystać ze wszystkich zalet nowego skrzydła. Pamiętaj, że czas montażu drzwi zewnętrznych jest w tym wypadku bardzo istotny.

Podobne porady