Jakie drzwi z wiatrołapu do przedpokoju wybrać? Podpowiadamy!

Jakie drzwi z wiatrołapu do przedpokoju wybrać? Podpowiadamy!

21.03.2022

Chcesz cieszyć się domowym ciepłem? Sprawdź, jakie drzwi z wiatrołapu do przedpokoju wybrać, by cieszyć się ciekawą aranżacją oraz komfortem we wnętrzu domu. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Wiatrołap to niewielki przedpokój znajdujący się pomiędzy drzwiami wejściowymi a częścią mieszkalną. Z tego tekstu dowiesz się, dlaczego jest on tak ważny. Sprawdzisz też, jakie drzwi z wiatrołapu do przedpokoju warto wybrać.

Jak urządzić wiatrołap?

Aby wiatrołap mógł się dobrze wywiązywać ze swych zadań, musisz go urządzić w odpowiedni sposób. O czym musisz pamiętać?

Wiatrołap w domu i jego funkcje

Po co w domu wiatrołap? Taki przedsionek ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim chroni część mieszkalną przed zimnem, może się też sprawdzić jako miejsce przechowywania odzieży wierzchniej. Nawet mały wiatrołap może pomieścić takie dodatki jak stojak na parasolki czy wieszak na ubrania. To, jak wygląda takie pomieszczenie, ma też ogromny wpływ na aranżację wnętrza. Jak wybrać do niego drzwi?

Jakie drzwi z wiatrołapu do przedpokoju wybrać?

Do wiatrołapu prowadzą drzwi zewnętrzne, wejściowe do domu. Z drugiej strony wielkie znaczenie mają też drzwi prowadzące z wiatrołapu do przedpokoju. Możesz tu postawić na skrzydło drewniane z dużymi przeszkleniami. Alternatywę stanowią drzwi, które będą otwierać się w obie strony, co ułatwi przemieszczanie się. W mniejszych domach możesz postawić na system przesuwny.

Jakie drzwi z wiatrołapu do przedpokoju znajdziesz w ofercie Barański Drzwi?

Chcesz wiedzieć, jakie drzwi z wiatrołapu do przedpokoju oferuje firma Barański Drzwi? Są to przede wszystkim modele drewniane. Jeśli pragniesz zapewnić sobie maksimum prywatności, wybierz drzwi pełne Classic B.0 z frezowaną płyciną i prostym wykończeniem ramy. Wolisz mleczne przeszklenia? Zobacz model Retro B.1, inspirowany tradycyjnymi rezydencjami, z listewkami przy wykończeniu ramy przyszybowej. Nowoczesny wiatrołap możesz z kolei modelami z linii Styl, wyposażonymi w duże przeszklenia, które wpuszczą do wnętrza dodatkowe, naturalne światło. Wszystkie te modele znajdziesz w ramach kolekcji Barański Optimo.

Dawniej dom bez wiatrołapu nie mógł powstać. Dziś jest to pomieszczenie nieobowiązkowe, jednak niejeden projekt domu uwzględnia jego obecność. Decydują o tym funkcjonalność oraz chęć zapewnienia sobie możliwie jak najlepszych warunków mieszkalnych.

Podobne porady