Jakie drzwi do szarej podłogi – kolor drzwi a barwy wnętrza

Jakie drzwi do szarej podłogi – kolor drzwi a barwy wnętrza

21.03.2022

Wiele osób zastanawia się, jakie drzwi do szarej podłogi wybrać. Podobne dylematy mają ci, którzy postawili na inne, utrzymane w szarej kolorystyce elementy wykończeniowe. Zobacz, jak optycznie dopasować drzwi wewnętrzne do faktury i koloru podłogi!

Beton architektoniczny na ścianach albo betonowe płytki na posadzce są ostatnio w modzie. Jakie drzwi do szarej podłogi pasują najlepiej? Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od twojego osobistego gustu. Różne propozycje projektantów wnętrz tak daleko odbiegają od siebie pod względem kolorystycznym, że trudno mówić o niezmiennych prawidłowościach albo zestawieniach, które sprawdzą się zawsze, wszędzie i u każdego. Przeczytaj i dowiedz się, jak łączyć kolory!

>>Zobacz też: Jakie drzwi do drewnianej podłogi? Jaki kolor drzwi dobrać?

Jakie drzwi do szarej podłogi wybrać? Podstawowe zasady łączenia kolorów

Jednolite drzwi i podłoga w harmonijnych barwach? A może ciemne drzwi do podłogi w szarym kolorze? Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Postaramy się je pokrótce omówić. Ważna rada – nie zostawiaj wyboru drzwi na ostatnią chwilę! Wiele osób najpierw urządza i dekoruje pomieszczenie, a dopiero na koniec zadaje sobie pytanie, jakie drzwi będą pasować do tego wystroju. A to poważny błąd. Najpierw należy dopasować wszystkie elementy domu lub mieszkania na wizualizacjach i ocenić poszczególne kombinacje. Dopiero później przystąpić należy do realizacji.

Kolor drzwi zbliżony do podłogi z szarymi panelami

Kolor szary ma mnóstwo jaśniejszych i ciemniejszych odcieni. Ujednolicona kolorysta podkreśla jedność, a minimalistyczne wnętrza wyglądają, jakby wszystko było zrobione z tego samego kompletu. Jasna podłoga i jasne drzwi w odcieniach szarości potrafią optycznie powiększyć przestrzeń. Pod warunkiem, że już tonacja ścian widocznie od nich odbiega. Przy ciemnej podłodze i jaśniejszych ścianach warto wybrać drzwi w kolorze ciemniejszym, bliższym panelom. Takie rozwiązanie skutecznie podkreśli obecność oraz kolor mebli i dodatków.

Wyraźny kontrast pomiędzy kolorem drzwi a panelami podłogowymi

Propozycja dla każdego wnętrza urządzonego w stylu nowoczesnym, podkreślającym indywidualizm gospodarza. Dobór drzwi do podłogi na zasadzie kontrastu pozwala wyraźnie zaznaczyć granicę pomiędzy pionem a poziomem w pomieszczeniu. Wielu projektantów hołduje zasadzie jednolitości faktury i materiałów. Na przykład, do szarej, dębowej podłogi zalecają szare drzwi z dębu (lub pokryte dębową okleiną). Do tego takie same listwy przypodłogowe oraz ościeżnice. Oczywiście nikt nie zabroni ci postawić np. na sosnę.

>>Zobacz też: Urządzanie mieszkania – idealna aranżacja wnętrza

Uniwersalne, białe drzwi pasują do każdego wnętrza

Z taką opinią zgadza się wielu specjalistów od aranżacji (co nie znaczy, że wszyscy). Według zwolenników tej zasady biel doskonale zgrywa się z każdym materiałem, strukturą i odcieniem. Od szarości betonu na ścianach po białe listwy, jasny orzech czy ciemne, egzotyczne drewno wenge na podłodze. Wybór drzwi wewnętrznych w kolorze białym wydaje się idealny dla każdego, kto nie chce głowić się nad kolorystycznymi niuansami.

Jakie drzwi do szarej podłogi? Propozycje z katalogu Barański Drzwi

Potrzebujesz drzwi pokojowych, a może drzwi zewnętrznych? Mamy coś na każdą okazję! Jakie drzwi do szarej podłogi możemy ci zaproponować? Oto kilka przykładów:

  • drewniane drzwi wewnętrzne Barcelona B.13 z serii Barański Premium w kolorze czarnym. Proste kształty w połączeniu z oryginalnymi, frezowanymi wzorami nadają im wyrazistego, mocnego charakteru;
  • drewniane drzwi zewnętrzne Prestige Kamień DB.450 z serii Barański Premium, w jasnobrązowym kolorze Winchester i z lustrem weneckim. Perfekcyjne do nowoczesnych elewacji oraz tradycyjnego wnętrza;
  • drewniane drzwi wewnętrzne Retro C.0 z serii Barański Optimo w kolorze białym. W sam raz dla ciebie, jeśli cenisz ponadczasową elegancję oraz klasyczny design;
  • drewniane drzwi klatkowe Modern S.03 z serii Barański Smart w kolorze ciemnoszarym. Trwałe z natury, a folia PCV i lakierowanie zapewniają im jeszcze większą wytrzymałość.

Nieważne, jaką podłogę masz u siebie w domu. Eleganckie, perfekcyjnie wykończone przez naszych fachowców drzwi wewnętrzne powinny świetnie wpasować się do twoich pomysłów na wystrój wnętrza i już posiadanych elementów wyposażenia. Chętnie pomożemy ci dopasować kolor drewnianych drzwi do szarych ścian czy drewnianej podłogi w odcieniach szarości. Przed zakupem drzwi sprawdź nasze katalogi i odwiedź jeden z salonów Barański Drzwi!

Podobne porady