Jakie drzwi do drewnianej podłogi? Jaki kolor drzwi dobrać?

Jakie drzwi do drewnianej podłogi? Jaki kolor drzwi dobrać?

21.03.2022

Jakie drzwi do drewnianej podłogi będą najlepsze? Jeśli chcesz dobrać kolor drzwi do podłogi, pamiętaj o kilku prostych zasadach. Dzięki temu drzwi wewnętrzne będą idealnie dopasowane do stolarki podłogowej. Sprawdź, na czym się skupić.

Kolory odgrywają bardzo ważną rolę. Chcesz osiągnąć ciekawy efekt optyczny? Sprawdź kilka prostych sztuczek, dzięki którym osiągniesz dobre rezultaty.

>>Zobacz też: Jakie drzwi do mieszkania w bloku wybrać? Poznaj modele

Jakie drzwi do drewnianej podłogi wybrać?

Drewniane drzwi, dopasowane dobrze do koloru podłogi, mogą się stać rewelacyjną ozdobą wnętrza. Jakie drzwi do drewnianej podłogi wybrać?

Kontrast czy harmonia? Jakie drzwi wybrać do drewnianej podłogi?

Kupując drzwi wewnętrzne, możesz zastosować się do jednej z dwóch zasad. Pierwsza zakłada, że najlepsza aranżacja wnętrza to taka, w której kolory podłogi i drzwi są do siebie maksymalnie zbliżone. Wolisz postawić na kontrast? Zrób tak, aby drzwi i podłoga wyraźnie się od siebie odcinały. W takiej sytuacji zalecane jest jednak zachowanie podobieństwa między drzwiami i innymi elementami, np. meblami.

>>Zobacz też: Jaki kolor drzwi do podłogi dębowej wybrać?

Praktyczne przykłady

Jak powyższe zasady sprawdzą się w praktyce? Do jasnej podłogi dobierz jasne drzwi, dzięki którym optycznie powiększysz wnętrze, lub ciemniejsze od podłogi, świetnie sprawdzające się w klasycznych stylizacjach. Ciemna podłoga dobrze sprawdza się natomiast w zestawieniu z jasnymi ścianami oraz o ton jaśniejszymi drzwiami. Jakie drzwi do drewnianej podłogi w kolorze szarym najlepiej wybrać? Tutaj postaw na klasykę, czyli drzwi białe.

Barański Drzwi – jakie drzwi do drewnianej podłogi możesz wybrać?

Masz podłogi drewniane i chcesz dobrać do nich drzwi firmy Barański, aby stworzyć ciekawą aranżację? Możesz skorzystać z wielu możliwości. Jeśli cenisz styl skandynawski, do drewnianej podłogi wybierz białe drzwi Retro C.0 z kolekcji Barański Optimo. Stawiasz na nowoczesność i kontrasty? Do jasnego wnętrza wybierz ciemne drzwi Barcelona z linii Barański Premium. Szukasz jasnego skrzydła, które będzie pasowało do jasnych paneli podłogowych? Postaw na drzwi w takich odcieniach jak dąb czy orzech. Prestige B.1 lub Grande A.A – oto wybrane propozycje z kolekcji Barański Optimo.

Wiesz już, jakie drzwi do drewnianej podłogi wybrać i jakich zasad się trzymać przy ich doborze. Dzięki temu uzyskasz spójne, estetyczne wnętrze.

Podobne porady