Jaki kolor drzwi zewnętrznych do białych okien?

Jaki kolor drzwi zewnętrznych do białych okien?

21.03.2022

Drzwi wejściowe są wizytówką domu, dlatego musisz poświęcić nieco czasu na aranżację jego zewnętrznej strony. Jaki kolor drzwi zewnętrznych do białych okien będzie najlepszy? Sprawdź, jak wykończyć dom!

Drzwi zewnętrzne stanowią barierę przed światem zewnętrznym, chronią ciebie i twoich bliskich. Wybierając je, zwracasz uwagę, by spełniały swoją funkcję jak najlepiej – miały certyfikat antywłamaniowy, odpowiedni współczynnik przenikania ciepła, były mocne, solidne, a przy okazji piękne. Jak je dobrać? Jedni preferują jednorodną stylistykę, dlatego wybiorą drzwi w kolorze okien, inni postawią na stolarkę kontrastową, by podkreślić swój styl. A ty jakie drzwi wolisz?

Jak dobrać kolor drzwi wejściowych?

Kolor drzwi do mieszkania może być dobierany do koloru elewacji, aby tworzyć z nią spójną całość. Inną metodą jest dopasowanie koloru drzwi do ramy okiennej – bardzo często spotyka się domy z oknami i drzwiami drewnianymi lub drewnopodobnymi, a więc we wszelkich odcieniach brązu (popularny dąb czy orzech). Zgodnie z zasadą, że drzwi powinny pasować do okien, w przypadku białej stolarki okiennej warto jednak wybrać białe skrzydło drzwiowe.

Drzwi zewnętrzne do domu dopasowane do wnętrza?

Drzwi wejściowe do twojego domu mogą też współgrać z wnętrzem, np. kolorem okien i drzwi pokojowych, podłogi lub kolorem ścian. Pamiętaj, że w małych przestrzeniach lepiej sprawdzą się kolory jasne, w dużych możesz pokusić się o ciemniejsze barwy drzwi. Wybierając model drzwi wejściowych, zwróć uwagę na bramę garażową – tu znowu możesz pójść w stronę dopasowania elementów lub kontrastowego zestawienia. Nie da się ukryć, że najlepiej prezentuje się stolarka dobrana kolorystycznie i stylowo.

>>Zobacz też: Konstrukcja i rodzaje drzwi zewnętrznych. Co musisz o nich wiedzieć?

Drzwi zewnętrzne w ofercie Barański

Wybór drzwi w ofercie Barański może cię zaskoczyć. Znajdziesz tu drzwi wewnętrzne i wejściowe o różnym kolorze i ciekawym wzornictwie. Jaki kolor drzwi zewnętrznych do białych okien dobrać? Zdecyduj się na białe drzwi o minimalistycznym charakterze lub solidne kolorowe drzwi pięknie podkreślające twój indywidualizm. Sprawdź też modele przeszklone z ozdobną klamką, które staną się możliwie najlepszą wizytówką domu.

Podobne porady