Jaki kolor drzwi do podłogi dębowej wybrać?

Jaki kolor drzwi do podłogi dębowej wybrać?

21.03.2022

Na aranżację mieszkania wpływa bardzo wiele elementów. Jednym z nich jest odpowiednie połączenie kolorystyczne podłogi oraz drzwi. Zobacz, jaki kolor drzwi do podłogi dębowej będzie najodpowiedniejszy!

Dąb wykazuje się bardzo dużą wytrzymałością i świetnymi parametrami technicznymi. Kolor podłogi dębowej jest też bardzo przyjemny dla oka. Nie ma się więc co dziwić, że podłoga dębowa jest tak często wybierana.Aranżacje odpowiednio współgrające z podłogą dębową mogą być przepiękne.Jeżeli masz w mieszkaniu taki parkiet, to powinieneś go połączyć z drewnianymi drzwiami – takie połączenie jest wprost zachwycające! Dowiedz się, jaki kolor drzwi do podłogi dębowej wybrać!

Jaki kolor drzwi do podłogi dębowej – kontrast czy podobieństwo?

W tej kwestii masz dużo możliwości. Na rynku znajdziesz drewniane drzwi w prawie każdym możliwym kolorze. Sprawia to, że możesz pokusić się o aranżację bezpieczną, ale i taką, która będzie bardzo oryginalna.

Drzwi wewnętrzne a podłoga drewniana

Najbardziej klasycznym połączeniem będzie podłoga w kolorze bardzo zbliżonym do drzwi. Jeżeli twój parkiet jest ciemny, to dobierz ciemne drzwi, jeżeli podłoga jest jasna, to sprawdzą się jasne lub białe drzwi. Ciekawszym efektem optycznym będzie połączenie drewnianej podłogi z jasnymi drzwiami. Musisz jednak uważnie dobierać kolory. Jeżeli drzwi i podłoga będą zbytnio kontrastować, to pomieszczenie może nie wyglądać estetycznie.

Drzwi zewnętrzne do dębowej podłogi

W przypadku drzwi zewnętrznych zasada obowiązuje ta sama.Możesz zdecydować się na podobieństwo lub kontrast. W tym wypadku weź też pod uwagę kolor elewacji budynku. Dlatego masz tutaj trochę mniejszy wybór. Pamiętaj też o dobraniu listew podłogowych w kolorystyce odpowiadającej drzwiom lub podłodze.

Jaki kolor ścian i mebli do drzwi i dębowej podłogi?

Drzwi w kolorze ściany to bardzo dobry pomysł.Takie połączenie wygląda bardzo stylowo i elegancko. Jeżeli jednak lubisz eksperymentować, to możesz zdecydować się na ciemne drzwi i podłogi połączone z jasną ścianą. Meble także powinieneś dobrać pod kolor podłogi i drzwi. Dobrze, żeby nie było zbyt dużego kontrastu pomiędzy nimi a resztą pomieszczenia.

Drzwi do podłogi dębowej w ofercie Barański drzwi

Firma Barański zapewnia wysokiej jakości drewniane drzwi, które wzbogacą aranżację twojego mieszkania i znakomicie dopasują się do dębowej podłogi. Mnogość dostępnych kolorów pozwala dobrać model drzwi zgodny z twoimi potrzebami, a nowoczesne rozwiązania technologiczne zapewniają wieloletnie użytkowanie bez obawy o uszkodzenia i awarie.

Odpowiedni dobór drzwi do koloru podłogi sprawi, że twoje mieszkanie stanie się jeszcze bardziej przytulne. Jeżeli jesteś estetą, to połączenie parkietu dębowego z eleganckimi drewnianymi drzwiami jest wyborem właśnie dla ciebie!

Podobne porady