Jak zawiesić wianek na drzwiach wejściowych? Przykłady

Jak zawiesić wianek na drzwiach wejściowych? Przykłady

21.03.2022

Wieszanie wieńca świątecznego od dawna gości w polskiej tradycji bożonarodzeniowej. Wianek to urokliwa ozdoba, którą można kupić lub wykonać samodzielnie. Odpowiednio przygotowywany i zawieszony może być wspaniałą dekoracją domu. Dowiedz się, jak zawiesić wianek na drzwiach wejściowych!

Wieniec świąteczny – skąd pochodzi tradycja?

Tradycja wieńca bożonarodzeniowego wiąże się między innymi ze Stanami Zjednoczonymi. Po zakończeniu Święta Dziękczynienia mieszkańcy wprowadzają świąteczny klimat do swoich domów i ogrodów, wieszając zielony wianek na drzwiach wejściowych. Tworzą go ze świeżych gałązek świerkowych i szyszek. Coraz częściej przyczepiają też do niego dzwoneczek, którego odgłosy podkreślają świąteczną atmosferę.

Zobacz też: Drzwi zewnętrzne: Jak zadbać o estetyczne wykończenie drzwi wejściowych?

Jak samodzielnie wykonać wianek bożonarodzeniowy na drzwi?

Jak samodzielnie wykonać stroik? Potrzebne ci będą zielone gałązki drzew iglastych, które musisz przymocować do podstawy.Następnie przyklej wszelkie ozdoby: szyszki, bombki, wstążki lub czerwoną kokardę. Nie musisz się ograniczać! Możesz to zrobić za pomocą sznurka, żyłki, pinezki, drucików, taśmy, haczyków, ale najlepiej sprawdza się pistolet na klej.

>>Zobacz też: Wygłuszanie drzwi – jak poprawnie wygłuszyć drzwi wejściowe?

Jak powiesić wianek świąteczny na drzwiach, tak aby ich nie uszkodzić?

Jak zawiesić na drzwiach świąteczny wianek? Odradzamy wbijania gwoździ, ponieważ możesz uszkodzić skrzydło. Najlepszym rozwiązaniem jest powieszenie go na sznurku, który przywiązany będzie do samoprzylepnego haczyka. Innym sposobem jest użycie wieszaka. Wystarczy zaczepić go o górną krawędź drzwi.

>>Zobacz też: Jak uszczelnić drzwi wejściowe? Jaką uszczelkę wybrać?

Jak zawiesić wianek na drzwiach?

Poszukujesz drzwi, które mógłbyś ozdobić bożonarodzeniowym wieńcem? Sprawdź ofertę firmy Barański Drzwi. Producent tworzy skrzydła z najwyższą starannością. Do jego popularnych modeli drzwi zewnętrznych zalicza się między innymi DB 215 z linii Simple. Jest to produkt dedykowany osobom ceniącym sobie niepowtarzalne wzornictwo. Warty uwagi jest też model DB 326 z linii Simple Inox, który charakteryzuje się gładką powierzchnią. Nie można także pominąć drzwi SB 609 z linii Maverick, które stworzone zostały dla osób poszukujących nieszablonowych rozwiązań.

Wiesz już, jak zawiesić wianek na drzwiach, ale nie jesteś pewien czy dasz radę sam to zrobić? Skontaktuj się ze specjalistami, którzy w szybki sposób zamontują ci dekorację, nie uszkadzając przy tym drzwi. W ten sposób będziesz pewien, że drzwi nie ucierpią, a świąteczny klimat będzie obecny w twoim domu przez długi czas.

Podobne porady