Jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych do wnętrza i podłogi?

Jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych do wnętrza i podłogi?

21.03.2022

W udanej aranżacji wnętrz nie ma miejsca na przypadkowe zestawienia – również kolorystyczne. Do czego powinny pasować drzwi? Kiedy możesz postawić na kontrast? Jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych do stylizacji? Podpowiadamy!

Jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych?

Jak dopasować drzwi do wnętrza, by w pomieszczeniu zapanowała harmonia? Tu możesz sprawdzić, jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych do najbliższego otoczenia.

>>Zobacz też: Szkło przezierne czy nieprzezierne? Jak dobrać przeszklenie do drzwi zewnętrznych

Jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych do podłogi?

Drzwi w kolorze podłogi i listew podłogowych to jedno z popularniejszych rozwiązań. Do drewnianej podłogi świetnie będą pasowały pełne drzwi w takich odcieniach drewna jak jesion, dąb czy orzech. Jeśli jednak chcesz optycznie powiększyć wnętrze, postaw na drzwi wtopione w ścianę.

>>Zobacz też: Jaki kolor drzwi do podłogi dębowej wybrać?

Co z innymi detalami? Jeśli nie chcesz dobierać odcienia drzwi do podłogi, skup się na meblach lub ramach okiennych. I one mają wielki wpływ na wystrój wnętrza, a spójność takich elementów pozwoli ci osiągnąć przyjemne dla oka efekty.

>>Zobacz też: Jakie drzwi do drewnianej podłogi? Jaki kolor drzwi dobrać?

Jak wybrać kolor drzwi do mieszkania na zasadzie kontrastu?

Chcesz podkreślić nietypowy charakter wnętrza mocnymi zestawieniami kolorystycznymi? Wybór drzwi i ościeżnicy do nowoczesnych wnętrz często polega na znalezieniu barwy pozwalającej wyróżnić ten ważny element każdego wnętrza. Drzwi malowane na różowo w jasnym pokoju? Drzwi w kolorze białym na tle ciemnej ściany? Takie rozwiązania są popularne!

Jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych z oferty Barański Drzwi?

Firma Barański Drzwi ma w swej ofercie skrzydła drzwiowe z ościeżnicami w ciekawych barwach. Znajdziesz tu zarówno białe drzwi Retro C.1, idealne do wnętrz w stylu skandynawskim, jak i drzwi w kolorze drewna (m.in. Grande F.3). Ciemne drzwi pokojowe Styl A.0 pasują z kolei do każdego domu, w którym rządzi styl nowoczesny. Wszystkie modele znajdziesz w ramach linii Barański Optimo.

>>Zobacz też: Kolorystyka drzwi – jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych?

Wybierając drzwi do domu lub mieszkania, musisz zadbać o końcowy efekt wizualny. Bez względu na to, czy stawiasz na tradycję, czy na styl minimalistyczny, drzwi muszą współgrać z kolorem ścian, okien i mebli.

Podobne porady