Drzwi z odwrotną przylgą - co to znaczy?

Drzwi z odwrotną przylgą - co to znaczy?

21.03.2022

Nie wiesz, czym charakteryzują się drzwi z odwrotną przylgą? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, na czym polega ich działanie. Podpowiadamy również, kiedy warto je zastosować!

Wykańczanie mieszkania bywa uciążliwe. Okazuje się, że nawet z pozoru prosty wybór drzwi staje się trudnym zadaniem. Warto więc dowiedzieć się, jak urządzić funkcjonalne i przytulne mieszkanie. Jednym z rozwiązań jest zamontowanie drzwi z odwrotną przylgą.

Drzwi z odwrotną przylgą – co to oznacza?

Zastanawiasz się, czym są drzwi z odwrotną przylgą? Zacząć należy, że nazywane są one również rewersyjnymi. Cechą charakterystyczną jest to, że skrzydło drzwi posiada specjalną opaskę, dzięki czemu mogą się one otwierać do wewnątrz ościeżnicy. Można więc powiedzieć, że są to drzwi wykonane w przemyślanej technologii, które dają możliwość nieograniczonej ilości aranżacji wnętrz, zachowując przy tym potrzeby domowników, takie jak komfort, czy też większa przestrzeń. Każdy może sam zdecydować, w którą stronę mają się otwierać drzwi.

Drzwi rewersyjne – jak działają?

Na czym dokładnie polega działanie rewersyjnych drzwi? Ten system wykorzystywany jest w przypadku drzwi, które znajdują się na jednej ścianie, ale prowadzą do różnych pokojów, albo do pokoju i łazienki, przy czym jedne otwierają się do wewnątrz pomieszczenia, a drugie na zewnątrz. Stosując rewersyjne drzwi, wyglądać one będą na takie, które otwierają się na zewnątrz, ale w rzeczywistości będą się one otwierały do środka pokoju. Zamknięte drzwi będą tworzyły równą płaszczyznę i będą wyglądały tak samo, dzięki czemu uzyska się spójny design korytarza.

W jakim wnętrzu sprawdzą się drzwi rewersyjne?

Drzwi z odwrotną przylgą będą najlepszym rozwiązaniem w przypadku małych mieszkań. Korytarz w takich lokalach jest zazwyczaj niewielki i wąski. Często zaraz przy drzwiach wejściowych znajdują się drzwi do pokoi, co może powodować dyskomfort mieszkańców. W takich przypadkach zastosowanie rewersyjnych drzwi umożliwi im swobodne poruszanie się po mieszkaniu, ponieważ dostosują otwieranie się skrzydeł do swoich potrzeb.

>>Zobacz też: Drzwi przylgowe – jak wyglądają?

Drzwi wewnętrzne z odwrotną przylgą – jakie zalety?

Nie ma wątpliwości, że największą zaletą zastosowania drzwi z odwrotną przylgą jest zwiększenie funkcjonalności mieszkania. Domownicy zyskują przestrzeń i unikają niekomfortowych sytuacji polegających na obijaniu się o skrzydła. Korzyścią jest również estetyczny, spójny wygląd. Jest to rozwiązanie pozwalające zachować identyczny wygląd drzwi. Takie same skrzydła wpływają na design mieszkania, co przekłada się na samopoczucie mieszkańców. Spędzanie czasu w przytulnym wnętrzu pozwala skutecznie odpocząć, a nawet się zrelaksować.

Zawiasy ukryte czy widoczne – różnica między drzwiami przylgowymi a bezprzylgowymi

Podstawową różnicą między drzwiami przylgowymi a bezprzylgowymi są zawiasy. W przypadku drzwi przylgowych są one widoczne – pełnią rolę ozdobną i mechaniczną. Natomiast przy drzwiach bezprzylgowych zazwyczaj zawiasy są niewidoczne. Jednak wiele osób decyduje się na skrzydła bez zawiasów, ponieważ wygląda to estetyczniej. Omawiane rodzaje drzwi różnią się też montażem skrzydeł i regulacją zawiasów. W przypadku drzwi przylgowych obie te czynności są łatwiejsze. Przy drzwiach bezprzylgowych warto skorzystać z usług specjalistów, gdyż ich zamontowanie wymaga precyzji i jest czasochłonne.

Drzwi z odwrotną przylgą w ofercie Barański Drzwi

Jeśli urządzasz mieszkanie i potrzebujesz pomocy przy zakupie drzwi, to skorzystaj z pomocy fachowców z firmy Barański Drzwi. Dokonując u nich zakupu masz możliwość wyboru opcji ościeżnicy, między innymi możesz wybrać ościeżnicę regulowaną przylgową lub ościeżnicę bezprzylgową. W ich ofercie znajdziesz mnóstwo atrakcyjnych modeli drzwi, między innymi Prestige C.1 z Linii Prestige, które zachwycają klasycznym wzornictwem. Twoją uwagę na pewno też zwróci model Classic A.2 z Linii Classic z estetyczną kompozycją oraz model Grande B.0 z Linii Grande odznaczający się nowoczesną stylizacją.

Drzwi z odwrotną przylgą nie tylko zwiększą funkcjonalność twojego mieszkania, ale i sprawią, że będziesz się w nim czuł komfortowo i przyjemnie. Jeśli będziesz miał problem z ich właściwym doborem, to skontaktuj się ze specjalistami, którzy wszystko dokładnie ci opowiedzą i pomogą dokonać właściwego zakupu.

Podobne porady