Drzwi z lustrem – drzwi wewnętrzne, wejściowe i przesuwne

Drzwi z lustrem – drzwi wewnętrzne, wejściowe i przesuwne

08.03.2022

Drzwi z lustrem to nietypowy wybór, a jednocześnie prosty sposób na rozjaśnienie i powiększenie nawet najmniejszego mieszkania. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym mieszkaniu. Dowiedz się, jak możesz wykorzystać je w swoim wnętrzu.

Jeśli szukasz sposobu na optyczne powiększenie swojego mieszkania, zastanów się nad nietypowymi rozwiązaniami, takimi jak drzwi wewnętrzne z lustrem. W połączeniu z wykorzystaniem innych prostych zabiegów – na przykład odpowiedniej palety kolorystycznej, szybko pozbędziesz się wrażenia bycia przytłoczonym. Dowiedz się, jak sprawnie wykorzystać  lustro na drzwiach wewnętrznych, zewnętrznych i tych od szafy.

Dlaczego warto wybrać drzwi z lustrem?

Użycie luster to jeden z najpopularniejszych sposobów na stworzenie iluzji przestrzeni, tam, gdzie brakuje nam miejsca. Sprawdzi się w pomieszczeniu każdego rodzaju, zarówno w mieszkaniach o wyjątkowo małym metrażu, jak i większych domach, wypełnionych bibelotami i sprawiających wrażenie zatłoczonych.

Jednak nie jest to rozwiązanie tak proste, jak można by się tego spodziewać. Lustra same w sobie wymagają przestrzeni na ścianach, co oznacza, że w tym miejscu nie możesz postawić mebla, czy zawiesić półki, ograniczając twoje możliwości co do przechowywania. Drzwi z lustrem rozwiążą ten problem i pozwolą zagospodarować zazwyczaj nieużywanie miejsce.

Jednocześnie, lustro znajdujące się na drzwiach możemy łatwo ukryć, jeśli z jakiegokolwiek powodu nie chcemy mieć do niego dostępu cały czas. Wystarczy zamontować je po tej stronie drzwi, która będzie skierowana w stronę ściany, gdy będą one otwarte.

Drzwi przesuwne z lustrem – gdzie je wykorzystać?

Drzwi przesuwne z lustrem to element wystroju, czy też wyposażenia mieszkania, który nie tylko wpływanie na nasze postrzeganie przestrzeni, ale podwójnie pomoże nam zaoszczędzić miejsce. Sprawdzą się nie tylko jako drzwi do szafy, ale także jako sposób na rozdzielenie dwóch pomieszczeń. Jednak podczas gdy montaż drzwi o skrzydle na szynie to skomplikowane zadanie, zamykającą się w ten sposób szafę znajdziemy w każdym sklepie meblowym.

To idealne rozwiązanie do małych sypialni – szafa wyposażona w lustrzane drzwi przesuwne może sięgać sufitu, optycznie znacznie zwiększając to pomieszczenie. W tej sposób nie tylko dajesz sobie dostęp do dużego miejsca na przechowywanie rzeczy, ale również otwierasz swoją przestrzeń i dodajesz jej lekkości. To zdecydowanie najprostszy sposób na wykorzystanie drzwi z lustrem.

Jak wykorzystać drzwi z lustrem do powiększenia pomieszczenia?

Drzwi z lustrem to tylko jeden ze sposobów na optyczne powiększenie pomieszczenia. Dobrze sprawdzają się szczególnie w małych pokojach, w których ważne jest również zachowanie prywatności. Inne drzwi możemy zastosować tam, gdzie prywatność nie jest koniecznie najważniejsza.

Przykładem takich drzwi wewnętrznych są drzwi przeszklone. Ułatwią ci doświetlenie mieszkania i pomogą jednocześnie otworzyć przestrzeń przy zachowaniu izolacji akustycznej. To dobre rozwiązania do pomieszczeń takich jak domowe biura czy biblioteczki, a także przedpokojów.

Jak powiększyć pomieszczenie optycznie?

Oczywiście same drzwi to nie wszystko. Planując wystrój domu lub mieszkania będziesz potrzebować czegoś więcej niż strategicznie rozmieszczonych luster. Jeśli urządzasz małe mieszkanie lub remontujesz ciemny, przytłaczający dom, postaw przede wszystkim na jasne kolory. Białe ściany są dobrą podstawą, która da ci dużą swobodę w dobieraniu mebli i dodatków.

Jeśli chodzi o same meble, w niedużej przestrzeni najlepiej sprawdzą się te sięgające sufitu. Chociaż może być to niezgodne z naszą intuicją, sprawią one, że pokój będzie wydawał się wyższy. Najlepiej, aby były w jasnych, naturalnych kolorach, które dodadzą przestrzeni lekkości.

Najtrudniejszym pomieszczeniem będzie w tym przypadku łazienka, w której będziesz mieć raczej ograniczone możliwości, co do jej zabudowy. Tutaj warto postawić na oświetlenie, które może naprawdę dużo zmienić. Intensywne sprawi, że łazienka będzie wydawać się bardziej otwarta. W połączeniu z dużym lustrem, z pewnością zadziała.

Jak wykorzystać zewnętrzne drzwi lustrzane?

Lustra w drzwiach spełniają nie tylko funkcję praktyczną, ale stanowią również ich ozdobę. Dotyczy to szczególnie drzwi wejściowych, przede wszystkim tych do domu. Lustro weneckie lub elementy przeszklenia dodadzą charakteru całej fasadzie, niezależnie od tego, czy celujesz bardziej w klasyczny, a nawet rustykalny, czy bardziej nowoczesny styl.

Drzwi z lustrem w ofercie Barański

Firma Barański oferuje drzwi zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, które świetnie sprawdzą się we wnętrzach wszelkiego rodzaju. To produkty o wysokim standardzie, wykonane z drewna sosnowego oraz materiałów drewnopochodnych, wykończone są naturalnym fornirem z dębu, prostym lub fladrem.

Lustrzane drzwi wejściowe firmy Barański pozwolą ci zadbać zarówno o dopracowany wygląd domu, jak i dobrą izolację dźwiękową i termiczną. Drzwi z lustrem weneckim znajdziesz między innymi w liniach Retro, Classic i Modern.

To nie tylko wybór spośród wielu dostępnych kolorów i wykończeń, ale również możliwość zrealizowania swojej własnej wizji. Jeśli masz wizję tego, jak powinny wyglądać twoje drzwi zewnętrzne, wystarczy, że ją dla nas narysujesz, a my zajmiemy się resztą.

Podobne porady