Drzwi z bulajem – czym się charakteryzują?

Drzwi z bulajem – czym się charakteryzują?

21.03.2022

Drzwi z bulajem przykuły twoją uwagę? Zastanawiasz się nad tym, czy możesz zamontować je w swoim mieszkaniu? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, do czego służy ten element oraz gdzie warto go zastosować!

Drzwi z bulajem zazwyczaj kojarzone są ze stylem marynistycznym, a dokładniej z domem marynarza. Jednak coraz częściej ten element wykorzystywany jest w drzwiach wewnętrznych w domach. Warto dowiedzieć się, jakie ma on zastosowanie.

Bulaj – co to jest? Czym się charakteryzuje?

Zastanawiasz się, czym jest bulaj i jakie ma zastosowanie? Bulaj to niewielkie okienko znajdujące się w drzwiach. Tradycyjnie montowany on jest w ścianach na jednostkach pływających, takich jak na przykład statki i jachty.

Z tego powodu zazwyczaj kojarzony jest z konstrukcją okrętu i wystrojem pomieszczeń w stylu marynistycznym. Obok kotwicy lub latarni morskiej jest on kluczowym elementem, który podkreśla połączenie danego wnętrza z morzem. Ten okrągły świetlik znalazł jednak zastosowanie poza marynarskimi klimatami. Coraz częściej wykorzystywany jest w doświetlaniu oraz w dekoracji pomieszczeń.

Drzwi wewnętrzne z bulajem jako dyskretne doświetlenie pomieszczenia

Bulaj może być wykorzystany jako forma przeszklenia. Montaż drzwi pokojowych ze świetlikiem zapewnia dopływ światła i daje poczucie prywatności. Takie drzwi stalowe z okienkiem nie powodują dyskomfortu, jaki mogłyby wywoływać skrzydła w całości wypełnione szybą. To rozwiązanie bardzo często stosowane jest w drzwiach łazienkowych. Bulaj nie tylko wpuszcza światło do pomieszczenia, ale i pozwala sprawdzić, czy ktoś w nim przebywa w danym czasie. W tym przypadku zalecane jest jednak zamontowanie w bulaju nieprzezroczystego szkła. Może być ono na przykład witrażowe lub mleczne.

Bulaj w skrzydle jako element dekoracyjny

To okrętowe wykończenie z powodzeniem stosowane jest jako element dekoracyjny. Doskonale sprawdza się niemal w każdym wnętrzu. Taką aranżację podziwiać można zarówno w pomieszczeniach urządzonych w awangardowym charakterze, jak i minimalistycznych, prostych wnętrzach, w których stanowi główny element dekoracyjny. Bulaj może być umieszczony w drzwiach zewnętrznych i wewnętrznych nie tylko w domach. Wykorzystywany jest także w skrzydłach w przestrzeniach użyteczności publicznej, na przykład na saunach i siłowniach. Takie drzwi są nie tylko praktyczne, ale i atrakcyjne pod względem estetycznym.

Drzwi z bulajem – przykłady w ofercie Barański Drzwi

Chcesz kupić drzwi z bulajem? Zapoznaj się z ofertą firmy Barański Drzwi, która słynie z produkcji skrzydeł najwyższej jakości.

Jeśli cenisz sobie nowoczesne wzornictwo, powinieneś zainteresować się modelem DB 265 z linii Simple. Charakteryzuje on się gładką powierzchnią i delikatnym frezowaniem. Lubisz prostotę? Sprawdź model Sevilla A.2 z linii Sevilla. Dobrym wyborem może być także model Barcelona B.23 z linii Barcelona, który jest świetnym połączeniem nowoczesności i minimalizmu. Propozycji jest bardzo dużo – na pewno znajdziesz odpowiednie drzwi ze świetlikiem do swojego mieszkania!

Drzwi z bulajem są ciekawym elementem aranżacyjnym. Jeśli zależy ci na niepowtarzalnym wnętrzu bądź chcesz doświetlić pomieszczenie, zdecyduj się na taki model skrzydła.

Podobne porady