Drzwi w kolorze ściany – czy to dobre rozwiązanie?

Drzwi w kolorze ściany – czy to dobre rozwiązanie?

12.04.2022

Drzwi wewnętrzne

Chcesz wiedzieć, czy drzwi w kolorze ściany będą pasowały do wnętrza? W jakim stylu okaże się to dobrym połączeniem? Podpowiadamy, jak dobrać odpowiednią barwę do koloru ścian pomieszczenia. Zapoznaj się z naszym artykułem!

Wybór wzorów i kolorów skrzydeł jest bardzo szeroki. Jak zatem zaplanować stylizację wnętrza, by elementy do siebie pasowały? Czy w drzwi w kolorze ściany stworzą spójny i estetyczny efekt? W określonych stylach takie rozwiązanie może być bardzo dobrym wyborem. Dowiedz się, gdzie taka jednolitość się sprawdzi!

Jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych do wnętrza?

Drzwi są ważnym elementem wystroju wnętrz, ponieważ podkreślają stylistykę i charakter pomieszczenia. Jak powinno się dobierać kolor skrzydeł? Wszystko zależy od twoich upodobań, jednak pamiętaj o przestrzeganiu jednej zasady – musisz zachować spójną całość projektowanego wnętrza. Możesz pomalować skrzydło drzwiowe i ściany na taki sam kolor – o ile zadbasz o estetykę i harmonię tak przygotowanego pomieszczenia.

Drzwi w kolorze ściany jako wyraz stylu minimalistycznego

Drzwi i ściany bardzo często są dopasowywane kolorystycznie we wnętrzach tworzonych w stylu minimalistycznym. Jaki efekt można uzyskać, wybierając drzwi kolorze jak ściany? To oczywiście spójność, ale nie tylko. Dzięki takiemu połączeniu da się optycznie powiększyć wnętrze i sprawić, że nabierze ono lekkości.

Wybór drzwi do ścian o białej barwie

Biel jest ponadczasowym i uniwersalnym kolorem. Wybór białych drzwi i ścian to jednocześnie klasyczne, stonowane i modne rozwiązanie. Białe drzwi z ościeżnicą pasują do praktycznie wszystkich mebli i są subtelnym tłem do pozostałych elementów wystroju. Jeśli zdecydujesz się wybrać spójną kolorystycznie aranżację pomieszczenia, łatwo stworzysz harmonijną całość danego wnętrza.

Modne szare drewniane drzwi pokojowe z ościeżnicą

Drzwi pokojowe i ściany w szarym kolorze są także dość popularnym rozwiązaniem. Szarość jest odcieniem uniwersalnym, który bardzo często sprawdza się przy aranżacji sypialni, ale coraz częściej dominuje również w salonach. Zestawienie skrzydeł drzwiowych, ościeżnicy i ścian wraz z meblami w tym kolorze pozwoli zachować jednorodną, estetyczną i stonowaną całość.

Dopasować drzwi do ściany czy do podłogi?

Swobodny dobór barw pomieszczenia pozwala na kreatywne projektowanie wnętrz. Lepiej dobrać kolor drzwi do podłogi czy do ścian? Bez wątpienia drzwi w kolorze ściany i podłogi będą tworzyły idealnie spójny efekt. Barwy nie muszą być dokładnie takie same. Ważne jednak, aby elementy kompozycji były do siebie zbliżone kolorystycznie.

Drzwi w kolorze ściany. Co znajdziesz w ofercie Barański Drzwi?

Wybór odpowiedniego koloru i modelu drzwi jest dla ciebie trudnym zadaniem? Mamy na to rozwiązanie! Zgłoś się do firmy Barański Drzwi, która pomoże w odpowiednim doborze skrzydeł do twojego mieszkania. Producent wyróżnia się bogatą ofertą, warto jednak wyróżnić kilka produktów. Model Barcelona B.5 z linii Barcelona zachwyca nowoczesnym wzornictwem i minimalizmem. Twoją uwagę może także przykuć model Malaga A.5 z linii Malaga. Te drzwi to klasyka w nowoczesnym wydaniu. Jeśli zaś lubisz dworkowe aranżacje, powinien cię zainteresować model Magnat A.2 z linii Magnat.

Aranżacja mieszkania nie zawsze jest łatwa, ale często spójność kolorystyczna to dobry pomysł. Nie masz pewności, czy drzwi w kolorze ściany będą właściwym rozwiązaniem w którymś z twoich pomieszczeń w mieszkaniu? Skorzystaj z porad specjalistów, którzy pomogą wybrać odpowiedni model drzwi do kolorystyki wnętrza.

Podobne porady