Drzwi rozsuwane do kuchni. Montaż drzwi przesuwnych

Drzwi rozsuwane do kuchni. Montaż drzwi przesuwnych

08.03.2022

Drzwi przesuwne są nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale jednocześnie wyglądają efektownie, przez co stają się elementem wystroju o niebagatelnym znaczeniu. Czy zatem warto montować drzwi rozsuwane do kuchni? Przeczytaj i sprawdź!

System drzwi przesuwnych jest alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań, czyli modeli rozwieranych. Można montować je zarówno w salonie, sypialni, jak i w kuchni. Ich największą zaletą są możliwości aranżacji – dzięki nim w funkcjonalny sposób zagospodarujesz niewielką przestrzeń. Skrzydło drzwi może chować się w ścianie lub przesuwać wzdłuż niej. Jeśli masz pokoje o sporym metrażu, możesz zastosować model dwuskrzydłowy. Coraz szersza oferta systemów przesuwnych pozwala dobrać drzwi wewnętrzne dopasowane do każdego stylu. Dowiedz się, jak wybrać drzwi rozsuwane do kuchni.

Drzwi przesuwne wewnętrzne – rodzaje

Takie modele drzwi różnią się nie tylko designem i materiałem, z którego zostały wykonane, ale przede wszystkim sposobem montażu. Na rynku dostępne są drzwi przesuwne naścienne i chowane w ścianie. Te pierwsze możesz zamontować praktycznie w każdym momencie, w dość prosty sposób – wystarczą specjalne prowadnice umieszczane na suficie lub ścianie. Jeśli myślisz o drzwiach chowanych, dobrze jest zaplanować ich montaż już na etapie planowania budowy domu lub gruntownego remontu mieszkania.

Drzwi przesuwane wzdłuż ściany

Jednym z popularniejszych rodzajów drzwi przesuwnych jest model naścienny. W tym przypadku skrzydło przemieszcza się wzdłuż ściany dzięki specjalnym prowadnicom i szynom. Cały mechanizm może być niewidoczny, ponieważ zostaje przykryty maskownicami. Wybierając przesuwne drzwi, musisz pamiętać, że nie wykorzystasz ściany w żaden inny sposób – nie ustawisz mebli i nie zawiesisz obrazów. Ta przestrzeń musi pozostać pusta, ponieważ wzdłuż niej będzie przemieszczać się skrzydło drzwi.

Drzwi chowane

W małych przestrzeniach warto rozważyć wstawienie drzwi chowanych w ścianie. To rozwiązanie pozwala w jeszcze większym stopniu oszczędzić dostępny metraż. Modele wewnątrzścienne ukrywa się w specjalnej kasecie umieszczonej w ściance działowej.Musisz jednak pamiętać, że nie zawsze istnieje możliwość wstawienia drzwi przesuwnych chowanych, dlatego zaleca się ich uwzględnienie na etapie gruntownego remontu lub rozpoczęcia budowy. Ściana, w której mają chować się drzwi, musi zostać odpowiednio przygotowana – system drzwiowy obudowuje się płytami z karton-gipsu.

Zastosowane drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne to idealne rozwiązanie nie tylko do małych, ale także dużych przestrzeni. Ich kolejną zaletą jest to, że możesz wykorzystać je w całym mieszkaniu, niezależnie od panującego w nim stylu – drzwi tego typu pasują do każdego wnętrza.

Drzwi przesuwne do pokoju

Tego rodzaju drzwi pokojowe powiększą optycznie przestrzeń i stworzą nowe możliwości aranżacyjne. Wewnętrzne drzwi przesuwne, w przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi, nie zajmują miejsca po otwarciu – po prostu przylegają do ściany. Doskonałym pomysłem jest zastosowanie ich w przejściu między kuchnią a salonem – kiedy tylko zechcesz, możesz stworzyć jedną, dużą przestrzeń i wygodnie przemieszczać się pomiędzy pokojami.Skrzydło możesz dopasować stylem do pozostałych drzwi (również tych tradycyjnych rozwieranych) lub zdecydować się na zupełnie odmienny, oryginalny wygląd.

Drzwi łazienkowe

Szukasz idealnych drzwi do łazienki? Czy pomyślałeś, że możesz wykorzystać w niej system przesuwny? W ofercie producentów znajdziesz rozwiązanie przeznaczone do użycia w łazience. Drzwi zapewniają intymność, a przy okazji pomagają utrzymać higienę, czystość i odpowiednią wentylację. Ponieważ drzwi do łazienki są dość często otwarte lub uchylone, pojawia się problem utrudnionego przejścia czy zabierania wolnej przestrzeni – system przesuwny pozwala wyeliminować te kłopoty.

Drzwi przesuwne do spiżarni, drzwi do szafy

Spiżarnia to kolejne miejsce, w którym warto zamontować przesuwane drzwi. Ich wybór podyktowany jest przede wszystkim potrzebą oszczędzania przestrzeni. Jednocześnie są to najbardziej popularne drzwi, jeśli chodzi o szafy i garderoby.

Czy warto montować drzwi przesuwne do kuchni?

Naścienne drzwi przesuwne możesz wykorzystać w kuchni. To miejsce, z którego korzystasz często, a dodatkowo wciąż przechodzisz z niego do salonu, czy jadalni. Dzięki zamocowaniu mechanizmu przesuwnego znacznie ułatwisz sobie wynoszenie i wnoszenie potraw. Zaletą takich drzwi jest także możliwość bardziej funkcjonalnego zagospodarowania całej przestrzeni – kuchnia to miejsce, gdzie musisz zmieścić mnóstwo sprzętów i szafek. Tradycyjnie otwierane skrzydło drzwiowe może w tym przeszkadzać, dlatego wiele osób w ogóle rezygnuje z drzwi w kuchni. Alternatywą są jednak systemy przesuwne.

Zalety drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne nadają wnętrzu ciekawy wygląd, ale przede wszystkim sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni. Aby jeszcze powiększyć optycznie pomieszczenie, warto wybrać drzwi przesuwne szklane – jest to rozwiązanie dla osób wyjątkowo ceniących sobie oryginalność. Drzwi szklane to rozwiązanie stosowane np. na tarasach.

Łatwe użytkowanie i montaż drzwi rozsuwanych

Zaletą omawianego systemu jest też łatwość otwierania i zamykania – drzwi przesuwne są wybierane przez osoby niepełnosprawne, ponieważ ich użytkowanie jest prostsze niż klasycznych drzwi, dodatkowo montaż takich drzwi nie wiąże się z koniecznością instalowania progów. Co ważne, wybór modeli jest naprawdę ogromny, dlatego z łatwością dopasujesz je do wnętrza i stylu wykończenia. Możesz wybrać drzwi przesuwne z lustrem, drzwi drewniane, drzwi harmonijkowe – tylko od ciebie zależy, na jaką aranżację wnętrza postawisz.

Drzwi przesuwne w kuchni – oferta Barański

Wybierając drzwi, sprawdź bogatą ofertę Barański – znajdziesz tu nie tylko drzwi uchylne, tradycyjne, ale również drzwi przesuwane różnego rodzaju. Większość linii daje możliwość zastosowania modeli przesuwanych naściennych klasycznych oraz w stylu loftowym. Do wyboru masz drewniane drzwi, skrzydła przeszklone, z bogatymi zdobieniami i te o charakterze minimalistycznym. Styl art deco, industrialny, a może skandynawski? Oferta Barański jest odpowiedzią na twoje indywidualne potrzeby.

Drzwi rozsuwane do kuchni mają swoje zalety i wady, dlatego kwestię ich wyboru zawsze należy traktować indywidualnie, dopasowując rozwiązanie do swoich potrzeb i możliwości. Skrzydła tego typu często stosowane są w celu oddzielenia dwóch pomieszczeń, podkreślenia stylu i jak najlepszego wykorzystania metrażu. Łatwy montaż, duży wybór sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w rozsuwające się drzwi.

Podobne porady