Dobrze dopasowani – drzwi i podłogi drewniane w duchu eko

Dobrze dopasowani – drzwi i podłogi drewniane w duchu eko

31.07.2022

Drzwi wewnętrzne

Vintage, japandi, minimalizm – to style, które w ciągu ostatnich lat wkroczyły do wnętrzarskiego świata i zostały odmienione już przez wszystkie przypadki. Ich wspólnym mianownikiem jest manifest, który w szerszym znaczeniu uświadamia różnicę między zachcianką a potrzebą. Jak wpływa to na projektowanie wnętrz? Jak na tę potrzebę odpowiadają producenci? Znaczenia nabiera przede wszystkim funkcjonalność pomieszczeń, prostota i minimalizm w doborze dodatków. Drzwi są pierwszym elementem aranżacji wnętrza, który zaprasza gościa do środka. Warto, aby były ciekawą zapowiedzią oraz odzwierciedleniem tego, co czeka nas w środku.

Drzwi i podłogi w duchu retro – subtelne i wyraziste

W przypadku wnętrz wyraźnie stylizowanych kluczowy jest dobór dodatków o tym samym charakterze. Kolekcja drzwi wewnętrznych Retro lub Rustykalnych idealnie skomponuje się z drewnianymi podłogami polskiego producenta Jawor-Parkiet z kolekcji Retro. Deski dębowe z tej kolekcji cechuje wyraźny powrót do natury. Podłogi te są oryginalnie stylizowane, także ręcznie postarzane. Na ich powierzchni znajdziemy m.in. wyraźne szczotkowanie, ręcznie wykonaną nieregularną fazę, oryginalne heblowanie powierzchni czy delikatne ślady po pile.  

Szeroka gama kolorystyczna uporządkowana w czterech tematycznych liniach sprawia natomiast, że dekor podłogi drewnianej można niemal idealnie skomponować z wybranymi drzwiami wewnętrznymi, by stworzyły zgrany duet.  

Nasza rekomendacja

Kolekcja oryginalnie stylizowanych desek dębowych Jawor-Parkiet, dedykowanych na ogrzewanie podłogowe Retro Collection
Podłogi Drewniane Jawor Parkiet Retro Collection

Drzwi i podłogi w stylu industrialnym  

Jeśli marzysz o surowych wnętrzach nawiązujących do amerykańskiego stylu z lat 60-tych poznaj naszą ofertę drzwi wewnętrznych industrialnych i loftowych. Charakterystyczne dla tych aranżacji cegła, beton i szkło świetnie skomponują się naturalną, ale charakterną podłogą dębową Vintage.  Efekt mocno postarzonego drewna został w niej osiągnięty dzięki szczotkowaniu, oryginalnemu heblowaniu oraz poprzecznym śladom po pile, które wprowadzają na powierzchnię surowy i intrygujący wzór. Eksponowane są też naturalne pęknięcia i przebarwienia drewna, które przywodzą na myśl ślady wieloletniego użytkowania. Takie oryginalne wykończenie parkietu dębowego zachęca do szerszego wykorzystania materiału, który znajduje zastosowanie już nie tylko na podłodze, ale również na ścianach, suficie czy wezgłowiu łóżka.

Nasza rekomendacja

Kolekcja Vintage - dębowy parkiet postarzany dedykowany na ogrzewanie podłogowe
Podłogi Drewniane Jawor Parkiet Kolekcja Vintage

Klasyka w połączeniu z ekologią

Kolekcja podłóg drewnianych Zero Waste to wybór dla osób, które lubią bezkompromisowe rozwiązania. To seria, która pokazuje, że drewno z niedoskonałościami ma swój urok i świetnie sprawdzi się we wnętrzach zarówno w stylu industrialnym jak i klasycznym. Kolekcja Zero Waste jest dowodem na to, że piękno kryje się w naturze i niepowtarzalności. Liczne i widoczne sęki, bogaty rysunek słojów, a nawet pęknięcia, to urok tych podłóg. Dodatkowo eksponują je procesy uszlachetniające, takie jak szczotkowanie i fazowanie czterostronne. Na powierzchni tych parkietów i desek dębowych sporo się dzieje. Warto więc wybrać do nich drzwi w jednolitym kolorze i klasycznym stylu.  

Nasza rekomendacja

Podłoga na ogrzewanie podłogowe nie tylko dla eko freaków - Zero Waste

Podłoga dębowa – wybór na lata 

Drewniane podłogi od polskiego producenta podłóg drewnianych Jawor-Parkiet, to produkty, który docenią szczególnie osoby stawiające na jakość. Podłogi te spełniają również współczesne wymagania, które dążą do oszczędności i szukania rozwiązań, zapewniających jak najlepsze wykorzystanie surowca naturalnego oraz efektywność źródeł ciepła i energii. Dedykowane są bowiem do montażu na ogrzewaniu podłogowym. Natomiast 30 lat gwarancji to dowód na niezawodność i odpowiednie przygotowanie drewna, które przez lata ma być funkcjonalne i dobrze prezentować się we wnętrzach.

Wspólna realizacja Barański Drzwi & Jawor Parkiet

Barański Drzwi i Jawor Parkiet razem połączyli siły na wspólnej inwestycji, a efekty można podziwiać poniżej. Produkty użyte w realizacji:

Piękne prawda :) ?

Podobne porady