Co zamiast szyby w drzwiach – czy można odnowić stare drzwi?

Co zamiast szyby w drzwiach – czy można odnowić stare drzwi?

21.03.2022

Co zamiast szyby w drzwiach – czy można odnowić stare drzwi?

Masz już dość starych, zniszczonych drzwi w swoim mieszkaniu? Przeszklenia stały się mało atrakcyjnym elementem? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, co zamiast szyby w drzwiach możesz zamontować, aby odnowić wygląd skrzydeł!

 

Istnieje kilka bardzo łatwych sposobów na zmianę wyglądu przeszklonych drzwi. Jeśli skrzydła w twoim mieszkaniu przestały ci się podobać, sprawdź, co zamiast szyby w drzwiach możesz zastosować. Poznaj wskazówki, dzięki którym samodzielnie odmienisz wygląd starych drzwi.

 

Dlaczego warto odnowić stare drzwi pokojowe?

Istnieje kilka powodów, dla których warto odnowić stare drzwi w pokoju:

  • oszczędność pieniędzy – zakup nowych skrzydeł jest kosztownym wydatkiem, a renowacja drzwi jest zdecydowanie tańsza. Stare przeszklenia możesz zastąpić popularną pleksi lub modną okleiną;
  • zachowanie jakości drzwi – jeśli skrzydła wykonane są z solidnych i drogich materiałów, lepiej je odnowić niż kupić nowe niższej jakości;
  • stworzenie niepowtarzalnego wyglądu skrzydeł – możesz wybrać dowolny rodzaj zamiennika, o wybranym wykończeniu i stworzyć designerskie drzwi.

 

Mleczna szyba z pleksi – najpopularniejszy wybór?

Zastanawiasz się, czego możesz użyć zamiast szyby w drzwiach? Popularnym wyborem jest szyba z pleksi (tworzywo sztuczne). Może być ona bezbarwna lub mleczna. Jest ona lżejsza od klasycznego szkła. Co więcej, łatwo ją utrzymać w czystości i jest odporna na stłuczenia. Dzięki temu stanowi bezpieczne rozwiązanie dla domu, w którym przebywają małe dzieci. Dodatkowym atutem pleksi są jej właściwości termoizolacyjne.

 

Formatka do drzwi z polistyrenu zamiast starego przeszklenia?

Czym jest formatka do drzwi? To płyta wytworzona z polistyrenu, którą nazywa się również płyciną. Występuje w różnych rozmiarach, perfekcyjnie imituje prawdziwe szkło i jest bardzo łatwa w obróbce. Dostępna jest w wielu wzorach. Dzięki czemu możesz wstawić wybraną płytę, nie martwiąc się o aranżację pomieszczenia. Jej atutem jest także bezpieczeństwo, ponieważ nie tłucze się tak jak prawdziwe szkło. Nie ma więc wątpliwości, że z powodzeniem zastąpi starą szybę w drzwiach.

 

Modna okleina – sposób na stare szyby w drzwiach wewnętrznych

Ciekawym sposobem na odnowienie starej szyby w drzwiach wewnętrznych jest zastosowanie okleiny. To bardzo kreatywne rozwiązanie, które jest coraz częściej spotykane. Pomysłów na rodzaj okleiny jest nieskończenie wiele i wszystko zależy od upodobań domowników. Może mieć ona formę atrakcyjnej grafiki, na przykład z ulubionego filmu lub z gry. Świetnie sprawdzają się też gotowe folie samoprzylepne z ozdobnymi witrażami.

 

Co zamiast szyby w drzwiach? Przykłady w ofercie Barański Drzwi

Wymiana szyby w drzwiach cię przeraża, ale nie chcesz rezygnować ze zmiany designu wnętrza? Kup nowe drzwi! Dużą popularnością i zaufaniem cieszy się firma Barański Drzwi.

 

W swojej ofercie posiada bardzo szeroki wybór wysokiej jakości skrzydeł. Jeśli lubisz klasyczne wzornictwo, powinien spodobać ci się model Retro C.0 z linii Retro. Są to nowoczesne drzwi, które wyróżniają się ciekawym wykończeniem. Lubisz tradycyjne i proste wzory? Najlepszym wyborem będzie tu model Classic B.0 z linii Classic. Warty uwagi jest też model Grande A.2 z linii Grande. Charakteryzuje się on nowoczesną stylizacją.

 

Co zamiast szyby w drzwiach będzie najlepszym wyborem? To już zależy od twoich upodobań. Jeśli zależy ci na jasnym pomieszczeniu, zdecyduj się na pleksi. Chcesz zmienić wystrój wnętrza? Zastosuj wyróżniającą się okleinę!

Podobne porady

Wszystkie artykuły