Co zamiast szyby w drzwiach – czy można odnowić stare drzwi?

Co zamiast szyby w drzwiach – czy można odnowić stare drzwi?

21.03.2022

Masz już dość starych, zniszczonych drzwi w swoim mieszkaniu? Przeszklenia stały się mało atrakcyjnym elementem? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, co zamiast szyby w drzwiach możesz zamontować, aby odnowić wygląd skrzydeł!

Istnieje kilka bardzo łatwych sposobów na zmianę wyglądu przeszklonych drzwi. Jeśli skrzydła w twoim mieszkaniu przestały ci się podobać, sprawdź, co zamiast szyby w drzwiach możesz zastosować. Poznaj wskazówki, dzięki którym samodzielnie odmienisz wygląd starych drzwi.

Dlaczego warto odnowić stare drzwi pokojowe?

Istnieje kilka powodów, dla których warto odnowić stare drzwi w pokoju:

  • oszczędność pieniędzy – zakup nowych skrzydeł jest kosztownym wydatkiem, a renowacja drzwi jest zdecydowanie tańsza. Stare przeszklenia możesz zastąpić popularną pleksi lub modną okleiną;
  • zachowanie jakości drzwi – jeśli skrzydła wykonane są z solidnych i drogich materiałów, lepiej je odnowić niż kupić nowe niższej jakości;
  • stworzenie niepowtarzalnego wyglądu skrzydeł – możesz wybrać dowolny rodzaj zamiennika, o wybranym wykończeniu i stworzyć designerskie drzwi.

Mleczna szyba z pleksi – najpopularniejszy wybór?

Zastanawiasz się, czego możesz użyć zamiast szyby w drzwiach? Popularnym wyborem jest szyba z pleksi (tworzywo sztuczne). Może być ona bezbarwna lub mleczna. Jest ona lżejsza od klasycznego szkła. Co więcej, łatwo ją utrzymać w czystości i jest odporna na stłuczenia. Dzięki temu stanowi bezpieczne rozwiązanie dla domu, w którym przebywają małe dzieci. Dodatkowym atutem pleksi są jej właściwości termoizolacyjne.

Formatka do drzwi z polistyrenu zamiast starego przeszklenia?

Czym jest formatka do drzwi? To płyta wytworzona z polistyrenu, którą nazywa się również płyciną. Występuje w różnych rozmiarach, perfekcyjnie imituje prawdziwe szkło i jest bardzo łatwa w obróbce. Dostępna jest w wielu wzorach. Dzięki czemu możesz wstawić wybraną płytę, nie martwiąc się o aranżację pomieszczenia. Jej atutem jest także bezpieczeństwo, ponieważ nie tłucze się tak jak prawdziwe szkło. Nie ma więc wątpliwości, że z powodzeniem zastąpi starą szybę w drzwiach.

Modna okleina – sposób na stare szyby w drzwiach wewnętrznych

Ciekawym sposobem na odnowienie starej szyby w drzwiach wewnętrznych jest zastosowanie okleiny. To bardzo kreatywne rozwiązanie, które jest coraz częściej spotykane. Pomysłów na rodzaj okleiny jest nieskończenie wiele i wszystko zależy od upodobań domowników. Może mieć ona formę atrakcyjnej grafiki, na przykład z ulubionego filmu lub z gry. Świetnie sprawdzają się też gotowe folie samoprzylepne z ozdobnymi witrażami.

Co zamiast szyby w drzwiach? Przykłady w ofercie Barański Drzwi

Wymiana szyby w drzwiach cię przeraża, ale nie chcesz rezygnować ze zmiany designu wnętrza? Kup nowe drzwi! Dużą popularnością i zaufaniem cieszy się firma Barański Drzwi.

W swojej ofercie posiada bardzo szeroki wybór wysokiej jakości skrzydeł. Jeśli lubisz klasyczne wzornictwo, powinien spodobać ci się model Retro C.0 z linii Retro. Są to nowoczesne drzwi, które wyróżniają się ciekawym wykończeniem. Lubisz tradycyjne i proste wzory? Najlepszym wyborem będzie tu model Classic B.0 z linii Classic. Warty uwagi jest też model Grande A.2 z linii Grande. Charakteryzuje się on nowoczesną stylizacją.

Co zamiast szyby w drzwiach będzie najlepszym wyborem? To już zależy od twoich upodobań. Jeśli zależy ci na jasnym pomieszczeniu, zdecyduj się na pleksi. Chcesz zmienić wystrój wnętrza? Zastosuj wyróżniającą się okleinę!

Podobne porady