Pochwyty w stylu amerykańskim – idealne dla drzwi w stylu retro

Pochwyty w stylu amerykańskim – idealne dla drzwi w stylu retro

28.01.2021

Klasyka ma wielu zwolenników. Również w obszarze domowego designu. Rozwiązania w stylu retro czy vintage cieszą się rosnącą popularnością, dlatego firma Barański zadbała o to, by w jej ofercie nie zabrakło projektów nawiązujących do estetyki „dawniejszej.”

Klientom proponujemy m.in. modele drzwi i okuć utrzymane w klimacie dawnych rezydencji dworkowych, z tradycyjnymi wykończeniami i zdobieniami. Rozwijamy także ofertę inspirowaną designem anglosaskim – w tym amerykańskim – i skandynawskim, w ekspresyjnej kolorystyce RAL.

To właśnie w przypadku tego typu drzwi znakomicie sprawdzają się pochwyty w stylu amerykańskim. Stanowią one wygodne, funkcjonalne rozwiązanie, które jednocześnie podkreśla oryginalny charakter drzwi i całego domu.

Pochwyty w stylu amerykańskim – jak są zbudowane i czym się wyróżniają?

Pochwyty w stylu amerykańskim to rozwiązanie bardzo charakterystyczne, trudne do pomylenia z innym w swojej kategorii, choć występujące w różnych wariantach. Głównym, najbardziej rzucającym się w oczy elementem zestawu jest elegancki, opływowy uchwyt o falistym kształcie. Oprócz niego w zestawie znajdują się:

  • zamek listwowy dwupunktowy,
  • bębenek zamka, czyli wkładka górna,
  • gałka instalowana po wewnętrznej stronie drzwi,
  • motylek, umożliwiający „przekręcenie” zamka od zewnątrz. 

Firma Barański oferuje dwa modele pochwytów w stylu amerykańskim: EVA i Maddalena. Pierwszy z nich odznacza się prostymi kształtami, przez co pasuje do drzwi utrzymanych w bardziej nowoczesnej stylistyce. Z kolei w zestawie Maddalena dominują krągłości, dlatego ten model sprawdzi się w połączeniu z tradycyjną estetyką.

pochwyty w stylu amerykańskim

Każdy z modeli występuje w jednym z czterech kolorów:

  • czarny mat,
  • antyczny brąz,
  • stare złoto,
  • inox.
pochwyty Eva

Pochwyty EVA i Maddalena spełniają oczywiście wymogi ubezpieczycieli, ponieważ posiadają zamek 2-punktowy – to kluczowy warunek stawiany przez firmy ubezpieczeniowe.

Podobne porady