zdjęcie

Już nie tylko antracytowe - odważne RAL-e coraz bardziej popularne

07.05.2021

Wybierając drzwi frontowe do nowego domu, coraz częściej obok propozycji z klasycznego drewna pojawiają się alternatywne rozwiązania. Dużą popularnością cieszą się drzwi w kryjącym kolorze z palety RAL, szczególnie te w odcieniach szarości ale także odcieniach zieleni, czerwieni a nawet niebieskiego. Przedstawiamy interesujące modele drzwi zewnętrznych w różnych odcieniach antracytu ale także w kolorach RAL, które podkreślą charakter fasady domu i będą jego wizytówką.

RAL 7016, czyli szarość antracytowa

Nazwa tego odcienia być może nie jest powszechnie używana, jednak pochodzi od surowca, który każdemu jest dobrze znany – węgla kopalnego. Antracyt to jego najmocniej przeobrażona forma, charakteryzująca się głębokim, ciemnym kolorem zbliżonym do czerni, jednak z wyczuwalną nutą niebieskiego. Ten najciemniejszy wariant szarości dodaje wnętrzom luksusowego i wysmakowanego charakteru, doskonale sprawdzi się również w aranżacjach w stylu skandynawskim, industrialnym bądź awangardowym.

 

 

Drzwi zewnętrzne Barański w kolorze antracyt

Drzwi zewnętrzne Barański w kolorze antracyt w połączeniu z czerwoną cegłą

 

RAL 7016 idealnie łączy się także z ciepłymi kolorami. To najlepszy wybór dla osób pragnących stworzyć cieplejszą aranżację. Przykładem takiego połączenia jest kompozycja drzwi w kolorze antracytu z czerwoną cegłą elewacji lub fasadą wykończoną drewnianymi elementami. Dzięki takiemu połączeniu dom zyskuje wyjątkowy charakter.

 

Barwa ta, w zależności od pożądanego klimatu aranżacji, którą tworzymy, może mieć zarówno poważny, elegancki charakter, jak i nowoczesny, mniej zobowiązujący. Doskonałym przykładem jest styl skandynawski, w którym szarość ma przede wszystkim podkreślać wszystkie atuty minimalizmu, a nie uwodzić elegancją.

 

Drzwi zewnętrzne Barański w kolorze antracyt – przedstawienie detali

Drzwi zewnętrzne Barański w kolorze antracyt w stylu skandynawskim

 

W przypadku drzwi zewnętrznych antracyt niezwykle estetycznie prezentuje się w towarzystwie elementów wykończonych w stali Inox. Również w połączeniu z kamieniem bądź szkłem tworzy atrakcyjną całość, która intryguje i przykuwa uwagę.

 

Kolory nietypowe, wyróżniające się i podkreślające wyjątkowość drzwi

Oprócz antracytu i kolorów szarości, które mogą znaleźć wiele zastosowań w domowych aranżacjach to wciąż rosnącą popularność zyskują kolory RAL w odcieniach niebieskiego (RAL 5011, 5014), zieleni (RAL 6005 i RAL 6009) czy czerwieni (RAL 3003).

 

Drzwi zewnętrzne Barański w kolorze niebieskim

Drzwi zewnętrzne Barański w kolorze RAL 5011

 

Wśród licznych realizacji coraz częściej możemy zauważyć odważne kolory, które wyróżniają się na tle reszty wykończenia domu. Coraz częściej decyzje o wyborze koloru drzwi zewnętrznych są niestandardowe a efekty aranżacji przyciągają uwagę i kontrastują na tle elewacji. Szczególną uwagę w takich kompozycjach znajdują drzwi tradycyjne, które zdobione są na styl angielski czy skandynawski retro.

 

Uzupełnieniem takich drzwi jest nietypowa klamka bądź pochwyt, dlatego też wprowadziliśmy eleganckie pochwyty na styl amerykański. Taka kompozycja świetnie się sprawdza i pozwala znaleźć równowagę między powagą a lekkością. Niesamowity kolor oraz wyjątkowy pochwyt sprawią, że drzwi będą najpiękniejszą ozdobą domu.

 

Drzwi zewnętrzne Barański z pochwytem amerykańskim

Drzwi zewnętrzne Barański w kompozycji z pochwytem amerykańskim

 

Jak widać, drzwi zewnętrzne mogą mieć wiele kolorystycznych aranżacji, warto więc odnaleźć tę, która najlepiej pasuje do naszych oczekiwań. Jeśli nadal zastanawiasz się, jakie drzwi zewnętrzne wybrać do swojego domu, poznaj pełną ofertę Drzwi Barański.

 

 

Podobne porady

Wszystkie artykuły